Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Fıstık Modeli Hırka Yapılışı

Bahar gibi çiçekli cıvıl cıvıl bir hırka. Bu örnek ile birçok modelde örgüler yapabilirsiniz. Bu çalışmayı sizlere örgülerinizde fikir vermesi için paylaşıyoruz. Ayrıntılı yapılışı yok. Örgü çiçek modellerinin yapılışını örgü aplike modelleri paylaştık zaman zaman orada bulabilirsiniz. Orada örgü gül modellerinden birçok örnek var. Beğendiklerinizi kullanabilirsiniz. Hırkayı ise daha önce ördüğünüz örgüleri ölçü alarak, kendi bedeninizi ölçü alarak yeterli uzunlukta zincir çekip üzerini tığ işi fıstık modeli hırka yapılışında kullanılan örneği yapabilirsiniz. Hırka modellerinin en güzle örneklerini burada bulabilirsiniz. En güncel, en yeni modeller hep burada. Ahududu hırka yapımı, hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı, uzun hırkalar, örgü ceketler ne ararsanız var. Kendimde örgüyü çok sevdiğim için en güzel modelleri kendim için araştırırken sizler için de yapılışını paylaşıyorum. Mimuu benim için örgü kütüphanesi gibi. Sevdiğim, beğendiğim, yapılışını aradığım tüm modellerin bir araya toplandığı bir kütüphane.

Örgü Hırka Modelleri Anlatımlı

Tığ işi fıstık modeli hırka yapılışı zincir, sık iğne, fıstık ve trabzanlardan oluşuyor. Hırkayı yaparken önler , arkalar ve kollar için yeterli uzunlukta zincir çekip fıstık modelini kuruyorsunuz. Şimdi fıstığın nasıl yapıldığını gösteren şemayı paylaşalım. Fıstıkları tığa ip dolayıp aynı yere 6  kez ( tığda 6 ilmek olacak) batıp ilmekleri uzatarak yapıyorsunuz. Fıstıkları 2. şemada altta gösterilen teknik gibi de yapabilirsiniz. Modelde kullanılan 2. şemadaki teknik.

Tığ İşi Fıstık Modeli Hırka Yapılışı 6

Hırka içinde yapılışını anlatan bir şema var. Dil bilenler buradan çeviri yapabilirler.

Tığ İşi Fıstık Modeli Hırka Yapılışı 7

Hırkamız bittiğinde dilediğiniz gibi üzerini örgü çiçeklerle süsleyebilirsiniz. İsterseniz sade olarak da bırakabilirsiniz.

Tığ İşi Fıstık Modeli Hırka Yapılışı 5

Tığ İşi Fıstık Modeli Hırka Yapılışı

Tığ İşi Fıstık Modeli Hırka Yapılışı 1

Tığ İşi Fıstık Modeli Hırka Yapılışı 2

Tığ İşi Fıstık Modeli Hırka Yapılışı 4

Tığ İşi Fıstık Modeli Hırka Yapılışı 3

Kaynak: https://www.liveinternet.ru/users/6202396/post429947620/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler