Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Ceket Yapımı

Çok şık çiçek motifli örgü ceketten bahsedeceğiz. Yaz için pamuklu merserize iplerle örebilirsiniz. Sizlere değişik birçok örgü hırka modellerinden bahsettik. Bu modelin boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yelek modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Boyunu uzatabilirsiniz. Kollarına motifler ekleyebilirsiniz. Tığ işi örgü modellerinden bu güzel motifle isterseniz bebek battaniye modelleri de yapabilirsiniz. Kırlent modelleri örebilirsiniz. Yazlık dikdörtgen şal modelleri , üçgen şal modelleri yapabilirsiniz. Angora ipliklerle şal modelleri olur diye düşünüyorum. Pamuklu iplerle bu motifle güzel olur.

Motifli Örgü Ceket Nasıl Yapılır?

Örgü cekette kullanacağımız birkaç şema var. Bütün motif. Yarım motif. Ve kanar motifi. Ve bu motifleri nasıl ekleyeceğinize dair şablon. Şimdi bunları görelim.

Motifli Örgü Ceket Yapımı 4

Motifli Örgü Ceket Yapımı 5

Motifli Örgü Ceket Yapımı 7

Motifli Örgü Ceket Yapımı 6

Şemada kullanılan semboller daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı, uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler tığa kaç kez ip dolamamız gerektiğini temsil ediyor. Her iki motife de sihirli halka ile başlıyoruz. Tam olan motife 4 zincir ile başlayıp aralarda 1 zincir çekerek 7 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda tekrar 4 zincir çekiyoruz. Aynı yere 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örerek popcorn yapıyoruz. 5 zincir çekip diğer yuvaya atlıyoruz ve tüm yuvalara 3 trabzanla popcorn yapıyoruz. Şema bu şekilde ilerliyor. Kalan kısımları ve ekleme şeklini şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Süper bir hırka oluyor.

Motifli Örgü Ceket Yapımı 3

Motifli Örgü Ceket Yapımı

Motifli Örgü Ceket Yapımı 1

Kaynak  : http://www.liveinternet.ru/users/creating_happiness/post311039268/

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Motifli Örgü Ceket Yapımı”
 1. Grasiz Venegas Beroiza dedi ki:

  Ermosa creación a crochet. Felicidades!

  1. Melek dedi ki:

   Grazas

 2. aylin yıldırım dedi ki:

  benim dantelden oda takımım var bu modelden :)
  görünce çok şaşırdım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler