Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Delikli Zikzak Örgü Modeli Videolu Anlatım

Yazlık örgü modellerine yakışacak kolay örgü modellerinden. Model biraz daha önce sizlerle paylaştığımız delikli örgü modeli yapımına benziyor. Örgü örmeye yine başladıysanız bu modeli deneyebilirsiniz. Örneğe bakınca zor gibi görünse de aslında 4 turun tekrarından oluşuyor. Şişe iplik dolama, iki ilmek birlikte ör , ve ters örgü var. Yapılışını sizlere ayrıntılı olarak yazılı hazırladık. Ve yazının altında video mevcut. Videodan da takip ederek yapabilirsiniz. Yelek modellerine , yazlık bluz modellerine uygulayabilirsiniz. Farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz.

Delikli Zikzak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şişe ilmekleri atarken çift sayı olmasına dikkat ediyoruz.

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sıra sonunda 1 ilmek kalana kadar şişe 1 kez ip dola 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Son ilmeği düz olarak örelim.

2.tur : Tüm ilmekleri ters olarak örelim.

5 ajur olacak şekilde 2 turun tekrarını yapalım.

3.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Sol şişteki 2 ilmeği örmeden sağ şişe alalım. ( ilmeklerin yönünü değiştiriyoruz ) Daha sonra bu iki ilmeği birlikte düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. Sıra sonunda 1 ilmek kalana kadar aynı işlemi tekrar edelim. Son ilmeği düz olarak örelim.

4.tur : Arka sırayı ters olarak örelim.

5 ajur olana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz.

Delikli Zikzak Örgü Modeli Videolu Anlatım

Örgünün isteğiniz ebatlara ulaşana kadar tur tekrarı yaparak örebilirsiniz. Kolay bir model. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : http://www.theweeklystitch.com/2011/12/trellis-lace.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler