Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mercan Örgü Hırka Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden muhteşem yepyeni bir hırka daha. Mercan örgü hırka yapılışı. Mercan rengi iple örülmüş ve yanına uyumlu renk ve çeşit çeşit tığ işi örnekler eklenerek örülmüş harika bir hırka. Kimono örgü hırka yapılışı yaz kış kullanabileceğimiz modellerden. Örgü hırka modellerini sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Hatta altta örülen renkli örneklerde yarım ipleriniz varsa onları  kullanabilirsiniz. Mercan örgü hırka yapılışı bu ismi kullanılan renkten alıyor. Sizde menekşe hırkalar, gelincik hırkalar örebilirsiniz.

Mercan Örgü Hırka Yapılışı

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz hırkalardan bahsedeceğiz. Eğer sadece model arıyorsanız örgü biliyorum resimden de çıkartırım diyorsanız dünyanın en güzel örgü modelleri galerimizi inceleyebilirsiniz. Sevdiğimiz farklı modellerin yapılışında kullandığımız tığ işi örneklerle hırkaları galeride bulabilirsiniz. Dantel örgü hırka yapılışı son paylaştığımız modeller arasında. Bebek örgülerinde de çok kullandığımız ahududu örneğiyle hırkalar, atkılar, şapkalar örebilirsiniz. Tek renk örebileceğimiz gibi renk renk de örebiliriz. En güzel örneklerini ahududu hırka modelleri ve yapılışında bulabilirsiniz. Şimdi yine çok beğeneceğimiz tığla ördüğümüz mercan örgü hırka yapılışına geçelim.

Mercan Örgü Hırka Yapılışı 5

Mercan Hırka Nasıl Örülür?

Rengi de modeli de çok güzel. V trabzanlar, popcornlar, fıstıklar gibi çeşitli örneklerle hırkayı örebiliriz. Yabancı modellerden olan hırkada videoyu bulacak ve videodan takip edilerek rahatlıkla örülebilir.

Hırkanın yapılışında % 100 pamuklu iplik kullanılmış. 5 mm tığ kullanılmış. Sizde ipinize uygun tığlarla kendi bedeninize uygun ölçülerde örebilirsiniz.

Mercan Örgü Hırka Yapılışı 1

Mercan Örgü Hırka Yapılışı 2

Mercan Örgü Hırka Yapılışı 3

Mercan Örgü Hırka Yapılışı 4

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen yapılışına geçelim. Mercan örgü hırka yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.katia.com/ES/kits-pack-cotton-100-kimono-a-crochet-coral-de-ahuyama-19.html?origin=KSS22AHUYAMA

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler