Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Kolay Badem Modeli Yapılışı

Bebek örgü modellerine, şapka modellerine, boyunluk modellerine çok yakışacak bir örnek. Şişle kolay badem modeli yapılışı. Detaylı bir şekilde videoda anlatılmakta. Takıldığınız herhangi bir noktada sorabilirsiniz. Örgü modellerinin en güzel örneklerini anlatımlı , bazen resimli, bazen videolu olarak hazırlamaya devam edeceğiz. Çok güzel bir örnek daha. Şiş örgü modellerinden kolay bir örnek. Fıstıklı örgü modellerinden diyebiliriz. Daha önce sizlerle paylaştığımız çitlembik örgü modeli tarzında kolay ve şık bir örnek. Çitlembik modelini paylaştığımızda çok beğenilmişti. Bebek örgülerinde ve diğer tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz. Çitlembik örgü nasıl yapılır önceki yazılarımızdan videolu anlatımlı olarak ulaşabilirsiniz. Ekin başağı örgü modeli yapılışı da paylaştığımızda çok sevilmişti. Tarifini yine videolu olarak hazırlamıştık. Yelek , atkı ,  şapka, hırka , kazak gibi örgülerinizde kullanabilirsiniz. Bugünse şişle kolay badem modeli yapılışından bahsedeceğiz. Videolu örneklerden.

Fıstıklı Badem Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şişle Kolay Badem Modeli Yapılışı

Şişle kolay badem modeli yapılışı 4 ve katlarından oluşan ilmek sayıları ile örülüyor. Bedenlerinize göre ilmek belirlerken bu sayıyı dikkate alarak şişinize ilmek atabilirsiniz. Şişinize ilmekleri atıp lastik örgü modellerinden ördükten sonra örneği kurmaya başlayabilirsiniz.

Örneği kurarken kenar ilmeği örmeden diğer şişe aldıktan sonra sıra sonuna kadar 3 ters 1 düz olarak örüyorsunuz. Arka sıraya gelince ilmekler göründüğü gibi yani düzler düz tersler ters olarak örülecek. Tekrar ön yüze geldiğimizde kenar ilmeğini örmeden alıyoruz. 3 ters ilmeği örüyoruz. Ve düz ilmeklerde badem modelini kuruyoruz. Nasıl olduğunu videoda detaylı bir şekilde görebilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler