Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Araba Modeli Erkek Bebek Yelekleri

Bebek yeleklerinden harika bir örnek. Erkek bebek yelek modelleri olarak sıkça gördüğümüz örneklerden. Farklı renklerde örülerek kız bebek yelek modelleri olarak da örülebilir. Yandan düğmeli kolay bebek yeleği örnekleri de çok örülüyor. Üzerine örgü aplike modelleri ile süslemeler de yapılıyor. Yelek modellerine kol ekleyerek erkek çocuğu örgü ceket modellerine de çevirebilirsiniz. Araba modeli erkek bebek yeleklerini hırkaya çevirerek kullanabilirsiniz. Yelekte kullanılan yol ve araba süslemelerini bebek battaniyesi örneklerinde de kullanabilirsiniz.

Arabalı Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Örgüye yeni başlayanların bile çok kolay ve keyifle örebileceği arabalı bebek yeleği modelimizle yeniden karşınızdayız. Erkek bebekler için çok şirin olan bu modelin üzerindeki araba figürünü başka örgülerinizi süslemek için de kullanabilirsiniz. Ya da tığ örgüsünde iyiyseniz araba figürü yerine tren kamyon vs. örerek örgünüzü renklendirebilirsiniz. Ölçülerimiz yeni doğan ve 3 aylık bebekler içindir. 52 ilmekle ve lacivert iple başlıyoruz. Bir ters bir düz şeklinde sekiz sıra lastik örgüden sonra 4 sıra düz örüp yol kısmına geçiyoruz. Yol için 2 sıra 2 ilmek lacivert 2 ilmek gri örüyoruz. 8 sıra düz gri ördükten sonra yol çizgilerini 2 sıra 6 ilmek lacivert 4 ilmek gri ile yapıyoruz. Tekrar 8 sıra gri örerek yolun ikinci yarısını örüyoruz. 2 sıra 2 ilmek gri 2 ilmek lacivert örerek yolu tamamlıyoruz.

Araba Modeli Erkek Bebek Yelekleri

Araba Modeli Erkek Bebek Yelekleri 1

Yolu tamamladık. Bundan sonra örgümüze sadece lacivert iple devam ediyoruz. Kol kesimini hem sağdan hem soldan 2-1-1 şeklinde kesiyoruz. Kol kenarlarında 6şar ilmeği 1 ters 1 düz lastik yapmayı unutmayalım. Omuzlarda 13-14 ilmek bırakıp boyun kısmını kesiyoruz. Yeni doğan bebekler için ördüğümüz araba modeli erkek bebek yelek modelinin sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Çok güzel ve çok kullanışlı bir yelek. Yeleğimizden kısaca bahsettik. Şimdi tüm ayrıntılarını videodan izleyelim. İyi seyirler.

https://youtu.be/sq_fJ_I3avA?si=5IObZuqg3DxmcFff

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler