Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakadan Başlamalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı

Kolay ve şık. Yeni bir model anlatımı daha. Zincir sayısını ayarlayarak istediğiniz yaş için örebilirsiniz. Mevsimlik olduğu için pamuklu ipleri, merserize ipleri, yazlık ipleri tercih edebilirsiniz. Yakadan başlamalı bayan hırka modeli yapılışını sizlere şemalı ve resimli olarak aktaracağız. Kollarını kısa tutarak yelek modelleri olarak da örebilirsiniz. Modelde verilen ölçüler de yarım kollu bir model için. Kol boylarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kol boylarını ayarlayarak yelek modelleri veya hırka modelleri olarak ayarlayabilirsiniz. Fotoğraftaki gibi yarım olarak gömleklerinizle kullanabilirsiniz. Daha fazla model için her zaman olduğu gibi tek adres mimuu.com.

Yakadan Başlamalı Hırka Modelleri Yapılışı

Kol boyunu ayarlayarak ister hırka, ister yelek olarak örebilirsiniz. Birazdan sizlere yakadan başlamalı bayan hırka modeli yapılışını şemalarını , detaylarını vereceğiz. Trabzan ve zincirden oluşuyor. Kolay bir örnek. Tığ işi örgü modelleri sevenler kolayca öreceklerdir. İlk defa örecekler içinde yine kolay bir model. Modelde verilen ölçüler uzunluk 58 cm, genişlik 51 cm, kol 48 cm. Pamuklu iplikle ve 3 mm tığ ile örülmüş. Şimdi örneğin şemasını görelim.

Yakadan Başlamalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı 2

Yakadan Başlamalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı 3

Yakadan Başlamalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı 1

Yakadan Başlamalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı 4

Şimdi adım adım resimli olarak nasıl yapıldığını görelim. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zinciri temsil ediyor. Yukarıda verdiğimiz ölçüler için 193 zincir çekerek başlıyoruz. Omuzdan uzunluk 58 cm.

Çok şık görünüyor öyle değil mi. Özellikle gömlek üzerinde. Kendiniz için anneniz için örebilirsiniz.

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Yakadan Başlamalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı”
  1. Nazan dedi ki:

    Çok çok acemiyim, hatta acemi degil hic tığ işi yapamiyorum ama modele anasırı bayıldım. Lütfen hangi marka ip, hangi modeli. Sonrada yavaş çekim videolu hemde yazarak . Anlatırmısınız. Lütfen. Çok teşekkürler

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Maalesef elimizde olan tek tarif bu. Maalesef videosu yok. Eğer ilk defa tığ işi örgü örecekseniz daha kolay modellerle başlayabilir daha sonra hırkaya geçebilirsiniz. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler