Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Bolero Yapılışı

Örgü bolero modelleri anlatımlı örnek hazırladık. Tığ ile örülmüş oldukça kolay bir model. Farklı ölçülerde örülerek el örgü hırka modellerinde de kullanılabilir. Kolay bolero yapılışı şemalı anlatımlı bir model. Herkes rahatlıkla örebilir çünkü çok kolay. Bayan örgü yelek modelleri anlatımlı elbiseleriniz üzerinde kullanabilirsiniz. Kolay örgü yelek modeli yapılışı istediğiniz ölçülerde kullanabileceğiniz bir model. Yelek modellerinde çok hoş durur, etol şal modellerinde harika durur. Örgü boyunluk olarak da kullanabilirsiniz. Uzun örüp boynunuza dolayarak kullanabilirsiniz. V trabzanlarla örülmüş bir örnek. İşte kolay örgü bolero yapılışın anlatımına geçiyoruz.

Kolay Bolero Nasıl Örülür?

XS bedenden 5XL a kadar ölçüler mevcut. Dikdörtgen bir parça örüyoruz. Daha sonra küçük bir dikme işlemi yaparak kolay örgü bolero yapılışını tamamlıyoruz. Parça iplerle örülebilecek kolay bir örnek. XS ve S beden için 1, M, L, XL, 2XL-3XL için 2 şer ip, 4-5XL için ise 3 ip yeterli olmuş. İpler 85 gram. Tığ olarak ise 6,5 mm tığ kullanılmış.

Kolay Örgü Bolero Yapılışı

Verilen ölçülere uygun şekilde zincirimizi çekiyoruz. Daha sonra üzerine 2. zincirden itibaren tüm zincirlere sık iğne yapıyoruz. 2. tura geldiğimizde 6 zincir çekip dönüyoruz. 3. sık iğneye sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 6 zincir çekiyoruz. 4. sık iğneye batıyoruz. Bu şekilde turu tamamlıyoruz. Son sık iğne üzerine trabzanla batıyoruz. 1 zincir çekip dönüyoruz ve trabzanın tepesine sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip az önce yaptığımız 6 zincirin ortasına sık iğne ile batıyoruz. Bu turu da bu şekilde tamamlıyoruz. İstediğimiz uzunluğa gelene kadar tüm zincirler üzerine sık iğne yaptığımız kısımdan itibaren tur tekrarı yaparak örüyoruz.

Daha sonra şemada görüldüğü gibi dikdörtgeni uzunlamasına 2 ye katlayalım. Çarpı olan kısımlardan dikelim. Boleromuz hazır.

Kolay Örgü Bolero Yapılışı 2

Kolay Örgü Bolero Yapılışı 1

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/patons-touch-of-shine-shrug/PAC0126-001699M.html?cgid=122820-sparkle-at-home

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler