Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Yelek Yapımı

Kolay örgü modellerinden tığ işi yelek yapımı hazırladık. Örgüye yeni başlayanlar kendine örgü yelek modelleri örmek isteyenler için süper kolay bir örnek. Tığ ile ördüğümüz modellerden. Yelek modellerini örmeyi çok seviyoruz. Çeyizlik yelek modelleri, günlük kullanım için yelek örnekleri, anne yeleği modelleri gibi birçok yelek örüyoruz. En çok çeyizler için örüyoruz. Günlük hayıtında pantolon, etek, elbise üzerine yelek kullanmayı seviyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Yelek modellerinde benzer örneklerden bahsedelim. Kolay ve şık modeller istiyorsanız tığ işi yelek örnekleri açıklamalı modelleri örebilirsiniz. Kolay tığ yelek örnekleri için hangi ipleri kullanabiliriz, hangi tığları kullanabiliriz anlatıma başlayalım.

Tığ İşi Yelek Modelleri Bayan

Tığ işi yelek yapımı için doğru bedeni seçerek örebilirsiniz. Sizlere güzel bir şema, videolu anlatım da hazırladık. Tığ işi yelek yapımı için pamuklu ve merserize ipler kullanabilirsiniz. Yeleğimiz için zincir çekiyoruz ve üzerine örneği kurarak kolayca örüyoruz. Yeleği tek renk olarak örüyoruz. İstediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. İsterseniz kol eklemesi yapabilirsiniz. El örgü hırka modelleri olarak da süper duracak bir model. Yeleğimizi 4 mm tığ ile örüyoruz. Bu ölçülere uyacak ipler seçebilirsiniz. Önce tığ işi yelek yapımının şemasını görelim.

Tığ İşi Yelek Modelleri ve Yapılışları 3

Şemamız yukarıdaki gibi. Hem örneğin hemde yeleğin şeması mevcut. Çok kolay trabzanlarla yaptığımız bir model. Farklı örgülerde, etol şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Yeleğin şemasını inceledik. Birazdan videolu yapılışını da göreceğiz. Önce yeleğimiz bittiğinde nasıl duracak, üzerimizde nasıl duracak ona bakalım.

Tığ İşi Yelek Modelleri ve Yapılışları 4

Tığ İşi Yelek Modelleri ve Yapılışları 5

Tığ İşi Yelek Modelleri ve Yapılışları 7

Tığ İşi Yelek Modelleri ve Yapılışları 6

Sıra geldi yeleğin videolu yapılışını izlemeye. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/patons-wildflower-crochet-vest/PAC0132-025950M.html?cgid=072420-global-folk

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler