Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı

Örgü yelek modellerinden asimetrik güzel bir modelin tarifi var sırada. Bu tarz yelek modellerinden daha öncede bahsetmiştik. Asimetrik yelek dikdörtgen şeklinde örülüyor ve çok şık duruyor. Her yaştan bayana uygun bir model. Genç kızlarınız için cıvıl cıvıl renklerle örebilirsiniz. Örgü yelek modelleri yapılışı için mevsimlik ipler, yaz için örecekseniz yazlık ipler kullanabilirsiniz. Keten ipler, pamuklu, merserize ipler, ipek ipler yaz için ideal olacaktır. Yelek örgü modelleri için tığ kullanıyoruz. Örneksiz olarak düz ördüğümüz yeleğin tarifine ise yine tığ ile yaptığımız tığ işi örgü yelek modeli yapılışından ulaşabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar için harika bir örnek.

Kolay Asimetrik Yelek Nasıl Örülür?

Şal yelek modelleri, asimetrik yelek modelleri çok beğeneceğiniz ve örmesi çok kolay bir model. Etol şal modellerinizi bu şekilde yeleklere çevirebilirsiniz. Hem boyunluk modelleri olarak hemde yelek modelleri olarak kullanacağımız bir model.

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 9

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 10

Şemalarımız bu şekilde. Şemaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Farklı bir örnek de kullanabilirsiniz. Diktörgen şekilde örüyoruz yeleğimizi. Modelde ketenli bir ip kullanılmış. Ve ipe uygun bir tığ. İlk şemada yeleğin cm olarak ölçüleri verilmiş. Bu ölçülere bağlı kalabilir veya kendi bedeninize uygun ölçülerde örebilirsiniz.

Yeleği kemerle kullanabilirsiniz. Boyunluk olarak kullanabilirsiniz. Şal olarak omuzlarınıza atabilirsiniz. Kemersiz yelek olarak kullanabilirsiniz.

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 5

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 6

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 7

Yeleğimiz yukarıdaki fotoğraftaki gibi ilerliyor. Bittiğinde ise çok güzel oluyor.

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 3

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 4

Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 8

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/26531.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler