Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Zikzak Yelek Yapılışı

Örgü yelek modellerinden şahane bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Yaz, kış, baharlık, mevsimlik olarak kullanacağınız tığ işi yeleklerden. Pamuklu ipler, merserize ipler, keten ipler tercih ederek yeleği örebilirsiniz. Alize örgü yelek modellerinin yapılışını Türkçe videolu olarak izleyecek rahatlıkla öreceğiz. Yeleği tamamladığımızda asimetrik görüntüsü ve püsküllerle çok şık duruyor. Yeleği genç kız yelek modelleri olarak örebilirsiniz. Boyutları ayarlanarak her yaşa ve her bedene göre örülebilecek modellerden.

Motifli Örgü Zikzak Yelek Yapılışı 4

Bu paragrafta daha önce tığla ördüğümüz yeleklerden bahsedeceğiz. Beğendiğiniz modelleri kendinize, kızlarınıza veya satış için örebilirsiniz. Mesela yazlık kolay yelek modeli çok güzel. Özellikle gençler bayılacak. Yeni başlayanlar için kolay yelek yapılışı ise örgüye yeni başlayanların da rahatlıkla öreceği türden. Hatta içinden iğne ve ip ile geçişler yaparak ekose görüntüsü verebilirsiniz. Şal yelek yapılışı ise iplerini hazırladığım ama hala bir türlü öremediğim modellerden. En az onlar kadar güzel tüm modellerimiz kadar göz alıcı olan motifli örgü zikzak yelek yapılışını öğrenmeye geçiyoruz.

Tığla Zikzak Yelek Nasıl Örülür?

Batik ip ve düz ip kullanarak muhteşem bir yelek örüyoruz. Yeleğimizde hem tığ işi motif modelleri var hem de zikzak örgü modelleri var. Kenarını da püsküllerle süslüyoruz. Ortaya ise aşağıdaki gibi bir görüntü çıkıyor.

Motifli Örgü Zikzak Yelek Yapılışı

Etol şal modelleri gibi örüp yelek modellerine çevirdiğimiz kolay örgü modellerinden. Üstelik evde kalan ipleri değerlendirmek içinde ideal bir örnek. Şimdi şemasına göz atalım.

Motifli Örgü Zikzak Yelek Yapılışı 3

Motifli Örgü Zikzak Yelek Yapılışı 1

Yelekte kullanılan renk kodları Alize Cotton Gold 60-62-65-67-98-126-216-265-279-287-668 Alize Cotton Gold Batik 4531. Tığ ise 3 mm.

Motifli Örgü Zikzak Yelek Yapılışı 1

Son olarak videomuza geçelim ve motifli örgü zikzak yelek yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CtBbmgDsYnW/

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Motifli Örgü Zikzak Yelek Yapılışı”
  1. Lenta Rabelo Costa Rabelo dedi ki:

    Tudo é muito lindo, especial.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler