Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı

Çok sevdiğimiz motiften yine çok seveceğimiz bir modelin yapılışını hazırladık. Bir hanım dilendi bey beğendi motifi daha. Bu kez motifle örgü süveter modelleri örüyoruz. Bu güzel motifle neler ördük neler. Bebek battaniyeleri, örgü şallar, örgü yelekler, örgü hırkalar, bebek örgüleri, örgü paspaslar, örgü runerler, örgü duvar süsleri, altıgen motifli hırka modelleri gibi daha saymakla bitiremeyeceğimiz modeller tasarladık. Bugün de tığ işi süveter öreceğiz. Motiflerin büyüklüğünü 3 tur yapıyoruz. Birde dış kenarını örünce 4 tur oluyor. Motifleri birbirine dikerek veya son turu örerken birleştirebilirsiniz. Süveterin yapılışında ise orta kalınlıkta ipler kullanıyoruz. Motifli kolay örgü süveter yapılışı içte batik ipler dışta ana renk olmak üzere birçok renk çeşidiyle örebilirsiniz. Yeni süveterimizin yapılışına geçmeden önce daha önce ördüklerimize değinelim.

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 8

Tığla veya şişle çok güzel süveterler ördük. Tığla ördüğümüz örnekler arasında motifli süveter yapımı var. Yine aynı motifi kullanmıştık. Şişle ördüğümüz süveterler arasında ise kalın iple kolay örgü süveter örneği var. Kalın iplerle süveteri çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Örgü süveter anlatımı yanları bağcıklı kolay ve tığla ördüğümüz modellerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi motifli kolay örgü süveter yapılışını öğrenelim.

Motifli Süveter Nasıl Örülür?

Motifin ayrıntılı yapılışını hazırlamadık. Daha önce birçok defa videolu, resimli olarak anlatımını hazırladık. Yine şemalı olarak motifin yapılışını inceleyecek daha sonra süveterimizi örmeye başlayacağız. İlk olarak hanım dilendi bey beğendi motif şemasını inceleyelim.

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 2

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 17

Motifin nasıl örüldüğünü biliyoruz. Şimdi süveter olarak örmek istediğimizde nasıl birleştireceğimize göz atalım. Motifleri 4 tur olarak örüp dikerek birleştiriyoruz. Dilerseniz farklı motif birleştirme tekniklerini de kullanabilirsiniz.

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 16

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 1

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 13

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 3

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı

Şişle yanlardan dikiş toplayacağımız için eğer motifler arasında boşluk varsa buraları sık iğne ile kapatabiliriz.

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 5

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 4

Yan kısmı 1 motifle tutturuyoruz. Daha sonra kol kısımlarından şişle ilmek toplayıp 1 düz 1 ters lastik veya 2 düz 2 ters lastik örüyoruz. Yakada ve etek ucunda da şiş örgü lastiği kullanıyoruz.

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 6

Çok güzel görünüyor. Elbiseyle, gömlekle, etekle, pantolonla her şekilde kullanabiliriz.

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 10

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 7

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 11

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 12

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 14

Motifli Kolay Örgü Süveter Yapılışı 15

Kaynak : https://www.bethanylynnemakes.com/how-to-make-a-granny-square-vest-the-agnes-sweater-vest/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler