Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Süveter Anlatımı

Tığ işi örgü modellerinden yanlarından bağcıklı oldukça kolay bir süveter yapılışı var. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. 2 parça örüp kenarlardan dikerek birleştiriyoruz. V trabanzanlarla yaptığımız harika bir model. Genç kızlarınıza, kendinize hemen örebilirsiniz. Parçaları biraz daha küçük örerek küçük kızlar içinde örgü süveter anlatımını örebilirsiniz. Şiş ile örgü süveter modelleri arıyorsanız kaşponlu pirinç örgü süveter yapılışını örebilirsiniz. Çıtır çıtır duran çok hoş bir örnek. El örgü süveter modellerinde parça ipleri değerlendirmek için ördüğümüz el örgü süveter modellerini çeşitli tığ işi örnekler ile örebilirsiniz. Yuvarlak motifli süveter yapılışı yine kolay ve güzel örneklerden. Dantel örneklerinden bir süveter. Örgü süveter anlatımı yine kolay modellerden. Tığ ve ipler hazırsa anlatıma geçelim hemen.

Örgü Süveter Nasıl Örülür?

2020 yılı oldukça zor geçti. Evde geçti. Bir salgınla uğraştık. Hasta olmamak için yakınlarımıza bulaştırmamak için evlerde kaldık. Maddi manevi zorlukları oldu. Bu zor günlerde en sevdiğimiz hobilere sarıldık. Örgü modelleri ve yapılışları, iğne oyaları, lif modelleri, mekik oyaları, kendin yap projeleri gibi birçok hobi ile zamanımızı değerlendirdik. Evlerimiz okul oldu. Çocuklarımız evlerde ders yaptı. Çok yorulduk. Yıprandık. İyi ki hobilerimiz var. Hobilerimiz bizi bir nebze olsun stresten uzak tuttu. Yine evde kaldığımız günlerde kolay projelerle devam ederek güzel bir düz örgü süveter modelleri örelim.

Süveter için orta kalınlıkta bir iplik, 10 mm tığ, makas kullanacağız. Yanlar için ise pamuklu kordon kullanacağız. M- L beden için 98 zincir çekerek başlıyoruz. Zincir üzerine V trabzanlar yapıyoruz. 57 sıra örüyoruz. 2 parça yapıyor yanlardan çapraz dikerek birleştiriyoruz. Tabi omuz kısımlarını dikmeyi unutmuyoruz.

Örgü Süveter Anlatımı

Örgü Süveter Anlatımı 1

Örgü Süveter Anlatımı 2

Ve artık örgü süveter anlatımını tamamladığımıza göre giyme zamanı.

Örgü Süveter Anlatımı 3

Örgü Süveter Anlatımı 5

Örgü Süveter Anlatımı 7

Örgü Süveter Anlatımı 6

Birde süveteri videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://knitcroaddict.com/crochet-poncho-free-pattern-october-2020/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler