Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kapşonlu Pirinç Örgü Süveter Yapılışı

Çok basit ve güzel. Pirinç örgü modeli kolay bir model ve her örgüye yakışıyor. Kapşonlu pirinç örgü süveter yapılışı sayıları ile birlikte şemada mevcut. İstediğiniz yaşa, istediğiniz bedene göre uyarlayarak örebilirsiniz. Süveterimize birde püsküller ekliyoruz. Ve çok daha şık hale çeviriyoruz. Saçaklı örgü süveter yapılışı gibi. Pirinç örgüyü birçok örgümüzde kullanıyoruz. Bebek örgü modellerinde, hırka modellerinde, battaniye modellerinde. Çıtır çıtır duran bir model. Ve çok güzel. Üstelik örmesi de çok kolay. Bu örnek için biraz şiş örgü modelleri bilmeniz yeterli. Pirinç örgü ile yapılmış tüm modellerin tarifine ana sayfadan ulaşabilirsiniz. Kendinize çok güzel pirinç örgü hırka modelleri örebilirsiniz. İç mekan dekorasyonu için pirinç örgü modeli puf yapımı örebilirsiniz. Boyunluk modelleri, şapka modelleri örebilirsiniz. Bugün güzel bir örgü süveter modelleri örüyoruz.

Kolay Süveter Modelleri Anlatımlı

Kapşonlu yelek, kapşonlu süveter. Örmesi oldukça kolay. Kapşonlu pirinç örgü süveter yapılışını sizlere şemalı olarak bedenlere göre cm ölçülerini vereceğiz. Kullanacağınız iplere göre şişlerle cm ölçülerine göre örebilirsiniz. Tabi kendi bedeninize göre ölçerek örmek çok daha güzel olacaktır. Verilen ölçüler 36/38 – 40/42 – 44/46 sırası ile ölçüler bu bedenlere ait. İplik olarak modelde % 50 yünlü % 50 alpaka bir iplik kullanılmış. İp iki kat yapılarak örülmüş. Sizler tercihinize göre tek kat olarak örebilirsiniz. Veya biraz kalın ipler tercih edebilirsiniz. 7 mm şiş ile örülmüş.

Şimdi şemamızı görelim.

Kapşonlu Pirinç Örgü Süveter Yapılışı 1

Verilen ölçüler yukarıda saydığımız bedenlerin sırası ile cm ölçüleridir. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmında bulunan linkten ulaşabilirsiniz. 1. parçayı ördüğünüzde simetrik olarak 2. parçayı da örürüyoruz. Kapşon hakkında fazla detay verilmemiş ama 68 (72 – 76 ) ilmek atarak başlayabilir 30 cm parça örebilir ve sırt kısmına dikebilirsiniz. Alt kısmı diktikten sonra paralelinde olan diğer parçayı kapşon şekli vererek dikebilirsiniz.

Kapşonlu Pirinç Örgü Süveter Yapılışı

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/1888257/post445372333/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler