Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı

Kız çocuklarımız için harika bir model hazırladık. Saçaklı örgü süveter yapılışı. Kızım için bir tane ördüm. Ve örerken sizlere videosunu çekmeye çalıştım. Umarım açıklayıcı ve anlaşılır olmuştur. Yapılışı kolay bir model. Zor gibi görünse de kolay. Modelin ayrıntılı yapılışı yoktu. Sadece video ve şema mevcuttu. Ben şemadan sizler için videolu olarak anlatmaya çalıştım. Önünü ben düz olarak ördüm. Ve üzerine rokoko nakışı gül yapımı yaptım. Çiçek yapımı yaptım. Sizler istediğiniz örgü modelini kullanabilirsiniz ön kısmı için. Dilerseniz farklı şekillerde de süsleyebilirsiniz. Sizlerden çok istek alan bir modelimiz vardı. Saç örgülü yelek. Video çekilmesi çok istenmişti. Tıpkı bu örnek gibi saç örgülü yeleğin de yapılışı yoktu. Resimden yapılışını çıkartarak video çekmeye çalışmıştım. Ufak tefek hatalar olmuş olabilir. Saç örgülü yelek nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi anlatacağımız süveter modellerini çok seveceksiniz. Bu modeli yine Türkiye’de ilk defa bizde göreceksiniz. Bizden sonra kopyalanıp birçok yerde görebilirsiniz. Ama Türkiye’de ilk bizde. Bebek yeleklerinden en yeni modelleri sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Bebek örgü modellerinde , yeleklerde, hırkalarda, şapkalarda çok güzel bir örnek var kullanacağınız. Ahududu örgü modeli yapılışı. Gelelim yepyeni modelimiz olan saçaklı örgü süveter yapılışına.

Saçaklı Örgü Süveter Nasıl Yapılır?

Her yaş grubu için örebileceğiniz çok güzel bir model. Modelin yapılışını şemadan çıkarmaya ve videolu olarak anlatmaya çalıştım. Eğer hatalar varsa affola. Elbise üzerine, etek üzerine, pantolon üzerine giyebilir. İstediği şekilde kullanabilir. Modelde kullanılan iplik % 60 ipek % 40 pamuklu bir iplik. Ben öyle bir ip bulamadığım için bebe yünü ile ördüm. Ve 3.5 mm şiş kullandım. Şimdi modelin beden ölçülerine dair şemaları sizlere verelim.

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 14

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 25

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 26

 

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 24

Şimdi modelin ön ve arka şemasını vererek devam edelim.

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 15

Ön için kullanılacak şema.

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 18

Arka ve ön şemalar üst kısımlar. Alttaki şema ön için üstteki şema arka için.

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 16

Arka için kullanılacak şema.

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 17

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 27

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 29

Saçaklı Örgü Süveter Yapılışı 28

Ben kızım için 5 – 6 yaş arası için arka ilmek sayısı 96 , ön ilmek sayısı için 48 olarak başladım. İlmek sayıları kullanacağınız ipe göre değişebilir. Cm ölçülerini de en üstte bulunan şemadaki gibi uygulayabilirsiniz. Şimdi model bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım. Muhteşem bence.

Saçaklı Süveter Yapılışı Video

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler