Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahududu Modeli

Çok sevilen modası hiç geçmeyen örgü modelinden bahsedeceğiz şimdi. Ahududu modeli. Bebek örgülerinde çok kullanıyoruz. Ahududu bebek hırka yapılışı, ahududu hırka yapılışı çok sevilen popüler örneklerden. Bende kızım ve kendim için örmüştüm. Çok severek kullanıyoruz. Ahududu modeli yapımından hırka dışında farklı örgü modelleri de örebilirsiniz. Biraz hayal gücü yeterli. Mesela kırlent modelleri örebilirsiniz. En güzel örneklerine ahududu kırlent nasıl örülürden ulaşabilirsiniz. Çok beğeneceksiniz. Biraz ip yiyen bir model. Artırmalar yapılarak örüldüğü için. Ahududu atkı yapılışı en güzel örgülerden. Ahududu bere bittiğinde çok güzel duruyor. Şahane bir takım oluşturabilirsiniz. Özellikle genç kızlar bayılıyor. Ahududu bebek tulumu yapılışı ise yine denemeniz gereken örneklerden. Kız ve erkek bebekler için örebilirsiniz. Ahududu örneğini hırkalarda çok kullandık. Ponçik hırka yapılışında kullandık. Reglan kol hırka modellerinde kullandık. Şimdi ise kazakta kullanacağız. Güzel bir modele ahududu kazak yapılışından ulaşabilirsiniz. Birçok örgüde kullanacağımız ahududu modelinin anlatımına geçelim.

Ahududu Modeli Nasıl Örülür?

Türkçe videolu anlatımlı ahududu modelinin anlatımını hazırladık. Çok güzel duran ponçik ponçik duran, kabartmalı örgü modellerinden. Bu örneğe ip biraz fazla gidiyor. Birçok örgüde sadece kollarda veya yaka kısmında kullanıyoruz. Alize iplerle tamamen ahududu örneği ile yapılmış hırkalarda çok güzel duruyor. Mesela tıpkı alttaki gibi.

Ahududu Modeli 3

İlk olarak örneğin şemasını görelim. 5 artırma – 6 artırma olarak örebiliriz. İpimizin kalınlık durumuna göre belirleyebiliriz.

Ahududu Modeli 1

Ahududu örneği bittiğinde nasıl duruyor bir bakalım.

Ahududu Modeli

Muhteşem değil mi. Sıra geldi modelin nasıl örüldüğünü izlemeye.

 

Evet ahududu modelinin nasıl örüldüğünü izledik. Aynı örnekle yetişkinler için ve kızlar için hırka anlatımını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler