Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahududu Kazak Yapılışı

Ahududu hırka yapılışından sonra sıra geldi ahududu kazak yapılışına. Çok güzel bir örnek. İstediğiniz şekilde örebilirsiniz. Temel model kollarda ahududu örneğinin olması. Yapılışı oldukça kolay. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirler. Belki örnek kısmında biraz zorlanabilirler ama onuda rahat yapabilirler diye düşünüyorum. Ahududu örneği yapılışı göründüğü kadar zor değil. Ahududu örneğini şapka modellerinde, bebek örgü modellerinde kullanıyoruz. Atkı modellerinde kullanıyoruz. Mesela ahududu atkı yapılışı çok güzel bir örnek. Aynı örneği kızlarımız için hırka modellerinde de kullanıyoruz. Ahududu örgü çocuk hırka yapılışında güzel bir tarifi bulabilirsiniz. Bu kadar modelden bahsettiğimiz yeter. Şimdi ahududu kazak yapılışına geçelim.

Ahududu Kazak Nasıl Yapılır?

Ahududu kazak yapılışı için ince ipler, kalın ipler kullanabilirsiniz. Düz örgü modelleri yapabilirsiniz. Haraşo örgü modelleri yapabilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Hepsine örnekler göreceğiz. Yeşiller, kırmızılar, pembeler, griler, sarılar… Her renge örnek göreceğiz. Kendi bedeninize göre ilmek hesaplayabilirsiniz. İlmek hesabı nasıl yapılır kısa bir video ile altta bulabilirsiniz.

Ahududu hırka için ön ve arkalar için önce lastik örüyoruz. İstediğiniz uzunlukta. Daha sonra isterseniz haraşo örgü, isterseniz ön sıradan düz arka sıradan ters örerek düz örgü örneğini kurabilirsiniz. Hiçbir kesme işlemi yapmıyoruz. Kollar için ahududu örneğini kuruyoruz. Ahududu kazak yapılışı bu şekilde oluyor. Yaka için tüm parçaları birleştirdikten sonra ilmek toplayıp yine lastik örüyoruz.

Modelin nasıl yapıldığından kısaca bahsettikten sonra şimdi güzel örnekleri görelim.

Modelleri, örnekleri gördük. Şimdi ise ahududu örneğinin nasıl yapıldığını görelim.

Eğer hırka olarak örmek isterseniz tarifi burada. Hırkada yaka için ilmek alma şeklini görebilirsiniz. Ve kolların yapılışını. Aynı zamanda hırkanın arka kısmını aynı şekilde ön olarak da örebilirsiniz.

Şimdi istediğiniz bedene göre ilmek hesabı nasıl yapabilirsiniz onu görelim.

Kaynak : www.apronbasket.com/archives/2761/33

www.apronbasket.com/archives/2761/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler