Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İşi Yelek Örnekleri

Örgüye yeni başlayanlar için kolay yelek modeli yapılışı hazırladık. Büyükler için el işi yelek örnekleri, tığ işi ile yaptığımız çok kolay bir model. Kendi bedeninize göre zincir çekerek başlayıp şemaya göre örebilirsiniz. Keten iplerle ördüğümüz kolay yelek modelleri. Üzerine örgü aplike modelleri ile, zincirlerin içinden ip geçirerek veya farklı süslemelerle de renklendireceğiniz bir yelek. Ajurlu yelek modelleri yelek örneklerinde çok güzel duruyor. Birazdan paylaşacağımız modeli genç kızlarınız için örebilirsiniz. Eminim çok seveceklerdir. Yelek örneklerinden değişik modeller arıyorsanız yan zincirli yelek yapımı çok güzel bir örnek. O modeli de örebilirsiniz. Daha fazla anlatımlı yelek modelleri için önceki tariflerimizi inceleyebilirsiniz.

Kolay Tığ İşi Yelek Yapılışı Büyükler için

Büyükler için keten ipliği ile örülmüş zarif bir yelek. Merserize iplerle de örebilirsiniz. Pamuklu iplerle de. Onlarla da çok güzel olacaktır. 3 parça halinde el işi yelek örneklerini örüyoruz. Ve daha sonra yan dikişler ile birleştiriyoruz. M beden için 95 cm genişliğinde 57 cm yüksekliğinde örebilirsiniz. L beden içinse 105 cm genişliğinde 62 cm yükseliğinde örebilirsiniz. Öreceğiniz beden için 3 veya 4 adet DMC natura keten ip yeterli olabilir. 3 mm tığ, iğne ve makasa daha ihtiyacımız olacak.

El İşi Yelek Örnekleri 7

Şimdi el işi yelek örneklerinin şemalarını görelim. 4 mm tığ ile 201 ( 222) zincir çekerek başlıyoruz. Aşağıdaki şemaya göre örüyoruz.

El İşi Yelek Örnekleri

Önler için 2 parça örüyoruz. Omuzlara, yaka kısımlarına geldiğimizde aşağıdaki şemayı uyguluyoruz.

El İşi Yelek Örnekleri 1

Arka kısım içinse kesme işlemlerine geldiğimizde aşağıdaki şemayı uyguluyoruz.

El İşi Yelek Örnekleri 2

Ve yeleğin ön parçalarını arkaya dikip, omuzları dikip bitiriyoruz. Yeleğimizi tamamlıyoruz. Ve aşağıdaki gibi görünüyor.

El İşi Yelek Örnekleri 3

El İşi Yelek Örnekleri 4

El İşi Yelek Örnekleri 5

El İşi Yelek Örnekleri 6

Kaynak : http://elblogdedmc.blogspot.com/2019/04/patron-de-ganchillo-chaleco-janis-de.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler