Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Yapraklar Örgü Modeli Yapımı

Yine tığ işi örgü modeli. Yine güzel bir örnek. Çok zarif bir model. Yapılışı videolu tariflerimizden. Şal modellerine, örgü fular modellerine , yelek modellerine yakışacak çok güzel bir örnek. Ajurlu bluz modeli olarak da yapabilirsiniz. Nako vals tarzı bir ip ile örülmüş. Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz.

Yapılışı sizlere videoda ayrıntılı bir şekilde veriliyor. Sık iğne, trabzan ve zincirlerden oluşuyor model. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Yapraklar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

11 in katları + 1 zincir çekerek başlıyorsunuz. 45 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Önce modeli kavrayalım. Daha sonra istediğimiz sayıda zincir çekelim.

1.tur : 2. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Daha sonra 7 zincir çekelim. 7 zincir üzerindeki 4. zincir üzerine trabzan yapalım. 3 zincir çekip alttaki zincir üzerinden 11. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : 7 zincir çekip dönelim. Tığa 3 kez ip dolayıp az önce yaptığımız 7 zincir üzerindeki yuvaya 2 , 2 örerek trabzan yapalım. Son 2 ilmeği örmeyelim. Tığa 2 kez ip dolayalım. Aynı yere aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım. 1 kez ip dolayıp aynı yere trabzan yapalım. 1 kez ip dolayarak 2 trabzan daha yapalım. Şimdi tığda kalan tüm ilmekleri 2 , 2 örelim. Damla şeklinde bir yaprağımız oldu. Şimdi tekrar 7 zincir çekelim. 5. zincir üzerine trabzan ile batalım. 3 zincir çekelim. Sık iğne ile 2 yaprak arasındaki birleşim yerine sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Yaprak yapımı bu kadar. Kalan kısmı videodan takip ederek kolayca yapabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler