Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İstiridye Modeli Bebek Yelek Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden bebekler için güzel bir yelek yapılışı hazırladık. İstiridye modeli bebek yelek yapılışı hazırladık. Türkçe anlatımı ile ilmek sayılarını ayarlayarak her yaş bebek için örgü yelek modellerini örebilirsiniz. Bebek yeleklerinde modelde olduğu gibi tek renk olarak örebilirsiniz. Veya alt desenli kısımda farklı bir renk üst kısımda farklı bir renk kullanarak 2 renkli bebek yelek modellerini örebilirsiniz. Şişle örülen bebek yeleklerinde sayılara aynı bağlı kalarak istediğiniz şiş örgü örnekleriyle hırkalar, yelekler örebilirsiniz. İstiridye modeli bebek yelek yapılışı bize öreceğimiz hırkalarda fikir verecek. Alt desenli kısımlarda ajurlu örgü modelleri, yapraklı örgü modellerini kullanabilirsiniz.

Bu kısımda biraz daha önce yine şişle ördüğümüz el örgü hırka modellerinden bahsedelim. Mesela erkek bebek hırka modelleri ve yapılışı çok güzel örülmeye değer örneklerden. Yandan düğmeli spor bir örgü. Yakası fırfırlı bebek hırka yapılışı kızlar için örülebilir. V yakalı fırfırlı gösterişli bir örnek. Şimdi ise yine çok hoş örneklerle örülmüş bebek yeleğinin yapılışına geçelim.

İstiridye Modeli Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Her renkle örülecek, örüldüğünde de muhteşem duracak bebek yeleklerinden. Videoda tüm aşamaları adım adım anlatılmakta. Videodan takip ederek kolayca örebiliriz. Örgüye yeni başlamış arkadaşlarımız belki örnekli kısmın örülmesinde zorlanabilirler. Burada haraşo örneği, pirinç örneği, düz örgülerle devam edebilirsiniz.

İstiridye Modeli Bebek Yelek Yapılışı

Yeleği tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Eğer yapılışını merak ettiyseniz hemen altta bulunan videoya geçelim ve adım adım yeleğin nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler