Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

0-6 Aylık Bebek Yeleği Yapılışı

Yeni doğan bebeklerimiz için çok güzel bir yelek tarifi hazırladık. Kız bebek yelek modelleri olarak yakadan başlama burgulu harika bir örnek. Bebek yeleklerinde 250 den fazla anlatımlı modelimiz var. Şimdi o modeller arasına yepyeni bir örnek ekliyoruz. Ponponlu bebek yeleği yapılışı, saçaklı yelek modelleri, saç örgülü yelek modelleri gibi, mandalina dilimi bebek yeleği yapılışı gibi  birçok model hazırladık. 0 – 6 aylık bebek yeleği yapılışı sayılarını artırarak daha büyük bebekleriniz içinde örebilirsiniz. Şimdi yeni doğan bebek yeleklerinin yapılışına geçelim.

Bebek Örgü Yelek Örnekleri

0-6 aylık bebek yeleği yapılışı için 1 yumak alize happy babby ip kullanıyoruz. 3,5 mm şiş, 4 adet düğme kullanıyoruz ayrıca. Önce bebek yelek modellerinin kısaca yapılışına geçelim. Sonra videolu tarifini izleriz.

0-6 Aylık Bebek Yeleği Yapılışı 2

Bebek yeleğimizi dikişsiz olarak ve yakadan başlayarak örüyoruz. 72 ilmekle başlayarak 4 sıra haraşo örgü örüyoruz. Haraşo örgümüzün 4. Sırasında düğme deliği oluşturuyoruz. 4 sıra haraşo ördükten sonra bastaki ve sondaki 6 ilmeği haraşo olarak yelek bitene kadar örmeye devam edeceğiz. 1 sıra ilmekleri ters olarak örüyoruz ve yeleğimizin ön yüzünde ilmekleri ayırmaya başlayacağız. 6 sıra haraso ördükten sonra artırma yaptığımız ilmeklerin arasında 4 ilmekte burgu modelini uyguluyoruz. Roba kısmında toplamda 8 tane burgu kuruyoruz. Artırma işlemlerini 3 sırada bir burgu modelini kurarken yapıyoruz. Toplamda 8 artırma işlemi yaptıktan sonra ön 32 ilmek, kollar 46 ilmek ve arka 44 ilmek olarak ayırıyoruz. Kolları ayırdığımız 46 ilmekte 4 sıra haraşo ördükten sonra kesme işlemi yapıyoruz. Burgularımızın sayısı kolları kestikten sonra 4 tane olacak. Artırma ve burguları 18 tane olana kadar yapmaya devam ediyoruz. Düğme deliklerimizi 12 sıra haraşo olunca oluşturuyoruz. Artırma işlemi bittikten sonra 22 sıra hiç model uygulamadan düz olarak örüp etek kısmında 4 sıra haraso ördükten sonra ilmeklerimizi kesip düğmelerimizi dikerek modelimizi tamamlıyoruz.

0-6 Aylık Bebek Yeleği Yapılışı

0-6 Aylık Bebek Yeleği Yapılışı 1

0-6 Aylık Bebek Yeleği Yapılışı 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler