Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Panço Bebek Battaniyesi Örneği

Sizlere fikir verecek çok güzel bir örnek hazırladık. Panço bebek battaniyesi örneği. Hem panço olarak kullanabileceğiniz hemde bebek battaniyesi olarak kullanabileceğiniz bir örnek. Pamuklu iplerle örülmüş panço bebek battaniyesi örneği harika bir çalışma. Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz bir örnek daha. Bakalım bizden sonra kimlerde göreceksiniz. Bebek battaniyesi olarak örüp kullanabilirsiniz. Örgü puset örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Bebekleriniz uykudan uyandığında panço olarak, bebek yelek modelleri olarak kullanabilirsiniz. Çok amaçlı çok kullanışlı bir örnek. Kapşonlu bebek battaniyesi yapılışı da paylaşmıştık. Oda çok güzel bir örnek. Keyifle örülecek bir tarif. Kuzulu battaniye yapılışı da çok sevilen örneklerden. Sarı ve krem rengi ile çok güzel oluyor. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri ile yapılmış bu güzel modelleri kızlarınız için, erkek çocuklarınız için torunlarınız için severek örebilirsiniz.

Panço Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Aslında panço bebek battaniyesi örneğinin yapılışı yok. Çok araştırdım ama bulamadım. Kolay bir örnek ama. Fotoğraflara bakılarak da örülebilir. Panço olarak kullanmak istediğinizde aynı modelden 2 adet örüyorsunuz ve kol boşluğu ve boyun boşluğu bırakarak iki motifi birbirine ekliyorsunuz. Battaniyenin kenarında kullanılan ponpon kenar yapılışını daha önce ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık. Önceki tariflerden bulabilirsiniz. Ön ve arka için ayrı figürlerde örebilirsiniz. Aslan ve ayıcık mesela. Veya tavşan.

Battaniyenin ölçüleri 65 x 65 cm. İstediğimiz figüre göre önce yuvarlak bir motif örüyoruz. Daha sonra etrafına köşeler yaparak battaniyenin kenar kısımlarını örüyoruz. Battaniyenin kenar sıralarını da bitirip ponpon kenar oyası yapıyoruz. Ve isteğimiz figüre göre aplikeleri örüp dikiyoruz. Tavşan kulakları, havuç gibi. Battaniyenin yapılışı yoktu. Ben fotoraflardan bakarak anlatığım kadarı ile sizlere anlatmaya çalıştım.

Bu kadar çok bahsettiğimiz panço bebek battaniyesi örneğinin detaylarını görelim şimdi.

Kaynak : https://kknews.cc/news/jjqx93q.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler