Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuzulu Battaniye Yapılışı

İlk paylaşım yaptığımız andan itibaren çok sevilen bir battaniye. Kuzulu battaniye yapılışı peluş iplerle de veya normal iplerle de örülünce çok güzel duran bir battaniye. Kuzulu battaniye yapımı için peluş iplerle nasıl durduğunu merak ederseniz önceki tariflerimizden ulaşabilirsiniz. Bu battaniyeyi yaparken ip yürüterek yaptığımız için battaniye modellerinin arka kısmında görüntü güzel olmayacaktır. O yüzden battaniyenin arka kısmına güzel pamuklu kumaş geçirmek battaniyenin arka görüntüsünü kapatacak ve çok daha şık görünecektir. Bebek battaniyesi modelleri için arka kısmı kötü görünen battaniyelere kumaş ekleyebilirsiniz. Battaniye dışında birde kuzulu şapka yapılışımız var. Çok sevimli. Her yaş için örebilirsiniz. Nasıl yapıldığını merak ederseniz kuzu şapka yapılışından tarifine ulaşabilirsiniz. Gelelim şimdi kuzulu battaniye yapılışına. Çok güzel bir battaniye. Minik kuzularımıza, kuzulu battaniye.

Anlatımlı Kuzulu Battaniye Yapımı

Kuzulu battaniye yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. İp bilgisi ve ilmek sayısı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Genelde bebek battaniyeleri 90 x 90 ölçülerinde olur. Ama bu ölçüleri istediğiniz gibi büyütebilir veya azaltabilirsiniz. Kuzulu battaniye yapılışı için istediğiniz renk ipleri kullanabilirsiniz. Bebe yünleri ile bu battaniyeyi örebilirsiniz. Renkli kısım için 3 ip yeterli olur diye düşünüyorum. Ve tabi ölçüyü büyütürseniz ip sayısı değişecektir. 1 adet beyaz 1 adet siyah yeterli olacaktır. Elinizde siyah ipiniz varsa onu da kullanabilirsiniz. Beyaz olarak ana kuzusu ipler var peluş ipler onlarla da örebilirsiniz. Ve şiş olarak kullanacağınız ipe uygun şişler kullanabilirsiniz.

Örgü ipi renk değiştirmeyi önceki tarifler arasından bulabilirsiniz. Battaniyenin kenarı için pirinç örgü modeli kullanabilirsiniz. Hemen pirinç örgü ve kuzulu battaniyenin nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Battaniyede kullanılan örneklerin nasıl yapıldığını gördük. Battaniye bittiğinde fotoğraflarda gördüğünüz gibi arka kısmına kenar kısmından itibaren pamuklu kumaşlar geçirebilirsiniz. Elle dikebilirsiniz.

Kaynak : http://www.thesweetersideofmommyhood.com/blog/general/2018/02/project-files-fabric-backed-knit-sheep-baby-blanket/

http://www.thesweetersideofmommyhood.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler