Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuzu Şapka Yapılışı

Kuzulu battaniye yapımından daha önce bahsetmiştik. Şimdi sıra kuzulu şapka yapılışında. Şiş örgü modelleri ile yapılan harika bir örnek. Her yaş grubu için uygun. Kız ve erkekler kullanabilir. Kuzulu şapka yapılışını şemalı olarak vereceğiz. Daha önce şapka ördüyseniz rahatça örebilirsiniz. Şemada kutucukları ilmek olarak sayıp ona göre yapacaksınız. Aynı örneği tığ ile de yapabilirsiniz. Kutucukları trabzan veya sık iğne olarak sayabilirsiniz. Ama şiş örgüde olduğu gibi güzel durur mu bilemiyorum. Kuzuları örgülerimizde çok kullanıyoruz. Amigurumilerde mesela. Poprcon şapka modellerinde. Battaniyelerde. Kuzulu motifli battaniye yapılışı güzel bir örnek. Broşlar, süslemeler ördük. Örgü kuzu nasıl yapılır, nasıl çeşitler vardır önceki tarifler arasında bulabilirsiniz.

Kuzulu Bere Nasıl Yapılır?

Sadece çocuklar değil anneler, babalar da giyebilir kuzulu şapka yapılışını. Çok güzel, çok sevimli bir model. Şapkanın renkleri ile istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Şapka yünlü ince bir iplik ile örülmüş. Sizler beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Baş çevresini ölçerek ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz. Önce şapkamızın şemasını görelim.

Kuzu Şapka Yapılışı 1

Her bir kutucuk 1 ilmek. Renk seçimlerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Modelde verilen ölçüler 52 – 57  cm baş çevresi için yapılmış. Şapkanın boyutları 48 cm baş çevresi 21 cm yükseklik. 96 ilmek ile başlanmış ve dairesel şekilde örülmüş. Alt kısımdan başlıyoruz. Önce 2 düz 2 ters lastik örüyoruz. Yeterince lastik uzunluğu ördükten sonra artırma yapıyoruz 120 ilmeğe çıkıyoruz. Daha sonra şablonu uyguluyoruz. Şemada 26. turdan sonra eksiltmelere başlıyoruz. Ve 2 ilmeği birlikte örerek eksiltme yapıyoruz.

Ve şapkamız hazır oluyor.

Kuzu Şapka Yapılışı 5

Kuzu Şapka Yapılışı 4

Kuzu Şapka Yapılışı 3

Kuzu Şapka Yapılışı 2

Kuzu Şapka Yapılışı

Kaynak : strikky

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler