Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şapka Yapımı Anlatımlı

Örgü şapka modellerinden yazın kullanabileceğiniz bir model hazırladık. Pamuklu iplerle, kağıt iplerle örebilirsiniz. Şapka yapımı anlatımlı şemalı olarak hazırladık. Şemadan takip ederek kolaylıkla örebilirsiniz. Şapkanın çapını istediğiniz gibi tur sayılarını artırarak veya azaltarak örebilirsiniz. Kenarına tığ işi kenar oyası modellerinden uygun olan beğendiğiniz farklı örnekler varsa onları da kullanabilirsiniz. Yaz için kağıt iplerle çok şapka ördük. Yine pamuklu iplerle de ördük. Ama daha çok kağıt iplerle. Kağıt ipler son zamanlarda hayatımıza girdi ve şapka modellerinde, örgü çanta modellerinde çok kullanılıyor. Şimdiki konumuz örgü şapka modelleri olduğu için daha önce ördüğümüz şapkalardan bahsedelim. Örgü fötr şapka yapımı organze kurdele ile ördüğümüz bir şapka. Kağıt ip örgü şapka modelleri ve yapılışları ise içinde birçok modelin anlatımı olduğu bir yazı. Kenarı dantelli örgü şapka ise yine beğeneceğiniz modeller arasında yerini alacak. Şimdide bu saydığımız modellerden daha kolay bir örneğin yapılışına geçelim.

El Örgüsü Şapka Modelleri

Pamuklu ipler, keten ipler, merserize ipler yaz için çok ideal. Tığ olarak da incelik ve kalınlık durumuna göre 2 – 4,5 mm arası kullanabilirsiniz. Şapka yapımı anlatımlı modelde yünlü ipler kullandığınızda çok sıcak olacaktır. Kağıt ipler daha serin tutacaktır. Şapka için aşağıdaki şemaları kullanıyoruz.

Şapka Yapımı Anlatımlı 2

Şapka Yapımı Anlatımlı 1

Üst kısmın şeması ve yanlarda kullanılan şema 1. şemadır. Alttaki ise süslemek için kullandığımız şema. Şekil vermek için ise aşağıdaki tekniği kullanabilirsiniz.

Şapka Yapımı Anlatımlı

Şapka Yapımı Anlatımlı 3

Daha sonra şapka kullanıma hazır olacaktır. Kendi emeğiniz olan şapkayı daha bir keyifle ve severek kullanacaksınız. İşte kolay ve şahane şapkamız.

Şapka Yapımı Anlatımlı 4

Şapka Yapımı Anlatımlı 5

Kaynak: https://handmade-paradise.ru/letnyaya-shlyapka-kryuchkom-shema/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler