Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Fötr Şapka

Kağıt iplerle de öreceğiniz çok güzel bir şapka. Kağıt ip yerine bu kez organze kurdele kullanıyoruz. Organze kurdeleden neler yapılır diye düşünüyorsanız işte harika bir şapka yapılır. Çok güzel oya modelleri yapılır. Bu model kağıt ip şapka modellerinde de kullanılıyor. Örnekli kısımda shell stitch modeli kullanıyoruz. Deniz kabuğu örgü modeli. Bu model kağıt ip çanta modellerinde de çok kullanılıyor. Ve çok yakışıyor. Kağıt iplerle kızlarınıza da şapkalar örebilirsiniz. Güzel bir tarife kağıt ipten anlatımlı şapka yapımından bu modelin tarifine ulaşabilirsiniz. Kağıt ip örgü şapka modelleri ve yapılışlarında ise farklı 9 şapkanın tarifi var. Beğendiklerinizi örebilirsiniz. Kağıt iplerden sadece çanta veya şapka örmüyoruz. Amerikan servisler yapıyoruz. Kağıt ipten bardak altlığı yapımı örüyoruz. Şimdi örgü fötr şapka öreceğiz. Hemen tarifimize geçelim.

Organze Kurdeleden Şapka Nasıl Örülür?

Örgü fötr şapka yapımı için 1 cm genişliğinde kahve tonlarında organze kurdele kullanıyoruz. Ve 4 – 4.5 mm tığ kullanıyoruz. Son 2 turda 4,5 mm tığı kullanıyoruz. Daha önce organze kurdele ile şapka örmemiştik. Kağıt iple ve pamuklu iplerle örmüştük. Organze kurdele ilk çalışmalarımızdan olacak. Şapkanın şemasını sizlere vereceğiz. Kendi başınıza veya örmek istediğiniz kişinin başına ölçerek örebilirsiniz.

Örgü Fötr Şapka 4

Örgü fötr şapka modelimizin şeması yukarıdaki gibi. X ler sık iğne V ler artırma. Aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. Uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Şapkayı saten kurdele ile süslüyoruz. Görelim şimdi organze kurdeleden şapkamız nasıl oluyor.

Örgü Fötr Şapka

Örgü Fötr Şapka 1

Örgü Fötr Şapka 2

Örgü Fötr Şapka 3

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler