Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Bere Modelleri Anlatımlı

Örgü modellerinden alize puffy ipleri ile bere modelleri yapılışı hazırladık. Çok kolay ve herkes rahatlıkla örebilir. Ve tur sayılarını ayarlayarak istediğiniz bedene göre yapabilirsiniz. Alize puff ipleri ile önce bebek battaniyesi örmeye başladık. Daha sonra paspaslar, kırlentler, hırkalar, örgü oyuncaklar gibi birçok modeli örmeye başladık. Şimdi de el örgüsü bere modelleri anlatımlı bir model hazırladık. Örgü şapka yapımı için birazdan videolu anlatımını izleyeceğiz. Sezona damgasını vuran modellerden biri de saç örgülü şapka yapılışı çok beğenebileceğiniz bir örnek. Hadi şimdi yeni modele geçelim.

Alize Puffy ile Şapka Nasıl Örülür?

El örgüsü bere modelleri anlatımlı örneğimizde alize puffy ipleri kullanıyoruz. Artık kış geldi ve örgü zamanı da geldi. Bereler atkılar derken bir bere modeli ile sizler için hazırladık. O kadar basit örme tekniği çalıştık ki günde 2 ,3, 4, bile örebileceğiniz bir model. Ressam bere modeli olan bu model çok istek aldı bizde hazırladık sizlerde hem çocuklarınıza hem sipariş, hem de hediyelik olarak severek örmeyi düşüneceğiniz bere modeli.

Ressam bere modeli için malzememiz, bir yumak hazır ilmekli olan kadife ip ince olan ipten sadece bir tane kullanıyoruz. Nasıl mı tarifi şöyle biraz anlatayım.

Not: Artırmayı 1 ilmeğin içinden iki ilmek geçiriyoruz.

1.)Hazır ilmekli kadife ipin 3 ilmeğini ayırıp ucunu bağlayın.
2.)Diğer sırada bu 3 ilmeği ikişer ilmek yaparak artırarak 6 ilmek yapın sırayı tamamla.
3.)6 ilmeği ikişer yaparak 12 ilmek yapın sırayı tamamla.
4.)12 ilmeği ikişer ilmek yaparak 24 ilmek yapın sırayı tamamla
5.)24 ilmeğin üstünü 1 sıra düz hiç artırmadan örün sırayı tamamla
6.)1 çift alıp artır, 1 tek ör sırayı tamamla.
7.)1 sıra düz artırma yapmadan ör sırayı tamamla
8.)1 çift ör artır 2 tek ör (yani 1 tek 1 tek)
9.)1 sıra düz artırma yapmadan ör sırayı tamamla.
10.)1. çift 2 tek ör sırayı tamamla
11.)5 sıra düz hiç artırma yapmadan ör sırayı tamamla.
12 .) Alın kısmını ise iki ilmeği biden alıp keserek 2 tek tek ör sırayı tamamla tekrar aynı şekilde yeniden üst üste aynı sıra örülür ve son olarak ilmekler birbirinin içinden geçirerek kesilir son kalan ipi bağlanıp bitirilir. Ressam bere modelinin anlamı olan tepe kısmına kalan ipte 4 zincir çekerek küçük bir topitop yapıp bağlanır. İşte size kolay bir bere modeli renk renk örün örün başınıza takın. İster hediye ister sipariş örün yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

El Örgüsü Bere Modelleri Anlatımlı

El Örgüsü Bere Modelleri Anlatımlı 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler