Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saç Örgülü Şapka Yapılışı

Her yaş için örülen ve örüldüğünde çok şık duran bir model. Beğendiğiniz, elinizde olan iplerle örebilirsiniz. Degrade örgü modelleri olarak da bulabilirsiniz. Tek renk olarak da çok güzel. İsterseniz üzerine inciler dikebilirsiniz. Bu güzel örnekten daha önce hırka modelleri örmüştük. Boyunluk modellerinde de çok güzel duruyor. Aynı şekilde saç örgülü şapka yapılışını boyunluğa da uyarlayabilirsiniz. Hırkanın yapılışına saç örgülü hırka nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Önceki modellerimiz arasında arayabilirsiniz. Üçlü saç örgüsünden boyunluk ve şapka modeli yapılışı için dilediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Elinizde olan iplerle ister degrade ister çizgili olarak örebilirsiniz. Şimdi bere modelleri olarak uygulamasını göreceğiz.

Şapka Örgü Örnekleri

Dikişsiz olarak örmek istiyorsanız saç örgülü şapka yapılışını misinalı şişler  kullanabilirsiniz. Kısa misinalı şişler oluyor onlarla kolayca örebilirsiniz. Elinizde uzun misinalı şişler varsa misinayı aradan çekerek örebilir boyunu kısaltmış olursunuz. İlmek sayısı belirlerken kendinizin veya örmek istediğiniz kişinin baş çevresini ölçerek işe başlayabilirsiniz. Daha sonra kullanmak istediğiniz ipten şişek küçük bir parça başlayın. Mesela 10 ilmek gibi. Ve birkaç sıra örün. Ve 10 ilmeği ölçün kaç cm geliyor. Buna göre ilmek hesaplamanızı yapabilirsiniz. Kullanacağınız her ipe göre ilmekler farkılık gösterecektir. En güzel ilmek belirleme sistemi bu şekilde oluyor.

İlmek sayımızı belirledikten sonra şişimize ilmekleri atalım. 1 düz 1 ters olarak lastik örelim. Daha sonra 3 + 3 + 3 olacak şekilde saç örgülerimizi yapalım. İlla 3 3 3 olmak zorunda değil 2 -2-2 yapabilisiniz. 4-4-4 yapabilirsiniz. Bu tercihe bağlı.

Saç Örgülü Şapka Yapılışı 10

Saç Örgülü Şapka Yapılışı 11

Saç Örgülü Şapka Yapılışı 9

İstediğimiz uzunluğa kadar gelelim. İlmek eksitlemerimizi yapıp bitirelim. Tepeye bir kürk dikelim. Ve şapka hazır. Dilerseniz sadece yan kısmına saç örgüsü koyabilirsiniz.

Hemen 3lü saç örgüsü nasıl yapılır videolu olarak görelim.

Ve en güzel örnekler.

Kaynak : https://www.allaboutami.com/prem-knits-beanies/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler