Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çapraz Örgü Şapka Yapılışı

Bu güzel modeli daha önce örgü kazak modelinde paylaşmıştık. Çok sevilmişti. Şimdi örgü şapka modelleri yapılışı hazırladık. Erkek örgü şapka modelleri, bayan şapka modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Her renk ile çok güzel duracak bir örnek. Keyifle öreceğiniz dikişsiz bere modellerinden. Çapraz örgü anlatımı videolu olarak hazırlamıştık daha önce. Yine önceki yazılardan inceleyebilir farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Dairesel olarak değil düz olarak örülmüş şeklini orada görebilirsiniz. Burada dairesel olarak örülüşünü göreceğiz. Ponponlarla süslediğimiz çapraz örgü şapka yapılışını çok seveceksiniz. Her yaşa göre öreceğiniz bere modellerinden biri olacak. Şiş örgü örnekleri ile örülmüş çok şık bir örgü bere modellerinden bir tanesi. Aynı desenle örgü boyunluk modelleri de örebilirsiniz. Örgü şapka ve boyunluk yapılışı olarak da kullanılacak çok güzel takım olarak kullanılacak bir örnek. Daha fazla örgü bere modelleri anlatımlarına önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Şimdi çapraz örgü şapka yapılışına geçelim.

Çapraz Örgü Şapka Nasıl Örülür?

Videoda detaylı bir şeklide şapkanın yapılışı anlatılıyor. 1 düz 1 ters lastik örerek işe başlıyoruz. Tabi öncesinde ipimizi, şişimizi belirliyoruz. Şişe ilmek atıyoruz. Bu güzel model için şişe 100 ilmek atılmış. 4 şişle dairesel şekilde dikişsiz olarak örüyoruz. İsterseniz misinalı şişle de örebilirsiniz. Nasıl kolay geliyorsa.

Çapraz Örgü Şapka Yapılışı

Lastiğin uzunluğunu istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Ponponla süslediğimiz şapkayı çok severek giyeceksiniz. Şapka çocuklara, erkeklere, kadınlara her yaşa örülebilecek güzel bir örnek. Çapraz örgü şapka yapılışının videolu anlatımına geçiyoruz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler