Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Yıldız Motifli Örgü Şapka Yapılışı

Havaların ısınmasına dayanarak yazlık örgü modellerine başlıyoruz. Çok şık şapka modeli yapıyoruz. Daha önce sizlere kare motifli yazlık bere yapılışından bahsetmiştik. Yine geçtiğimiz günlerde kızlarımız için çok şık örgü yazlık bere yapılışından bahsetmiştik. Şimdi onların arasına yazlık tığ işi örgü şapka yapmak isteyenler için güzel bir model daha hazırladık. Motiflerin birbirine ekleyerek farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Mesela bebek battaniyesi modelleri yapabilirsiniz. Kırlent modelleri, şal modelleri, hırka modelleri yapabilirsiniz. Çiçek motifli kolay örgü modelleri olacaktır. Şimdi şapkanın nasıl yapıldığına bakalım.

Yıldız Motifli Şapka Nasıl Yapılır?

Modelin her zaman olduğu gibi önce şemasını vermek istiyorum. Şemada motiflerin birbirine nasıl eklendiğini de şemada görebilirsiniz. Şemaların altında motifin nasıl yapıldığını anlatımlı olarak bulacaksınız.

Videolu, Yıldız Motifli Örgü Şapka Yapılış 1

Videolu, Yıldız Motifli Örgü Şapka Yapılış

1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturuyoruz.

2.tur : 3 zincir çekerek başlıyoruz ve 23 trabzan yapıyoruz.

3.tur : Bu turda yuvalar oluşturuyoruz. 6 zincir çekiyoruz 5. trabzan üzerine sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 6 zincir çekiyoruz ve tekrar 4. ye sık iğne ile batıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

4.tur : Şimdi yuvaların içini dolduruyoruz. Sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 3 trabzan , 1 zincir, 3 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde tüm yaprakları dolduruyoruz.

Motifimizi bitirdik. Motifleri birbirine ekleyerek şapkamızı tamamlayalım. Şimdi motiflerimizin yapılışını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler