Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Saç Bandı Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden çok şık ve yapılışı kolay saç bandı örgü modelleri yapılışı hazırladık. Adım adım nasıl yapıldığından sizlere bahsedeceğiz. Anlatımlı ve bol resimli olarak. Saç bandı yapımı örneklerinden zaman zaman anlatımlı modeller paylaşmıştık. Anlatımlı saç bandı yapımını kız çocuklarınız için kendiniz için örebilirsiniz. Hediyelik fikirler içinde çok iyi bir örgü projesi. Tığ ile şiş ile çok şık örgü saç bandı yapımı yapabilirsiniz. Şiş ile ördüğümüz fiyonklu çok şık bir projemiz daha var. Pirinç örgü ile yaptığımız videolu örgü saç bandı yapımı. Şiş örgü modelleri sevenler bu modeli de deneyebilirler. Oldukça kolay. Kordon örgü modelinden de saç bandı yapabilirsiniz. Kordon örgü modelinden neler yapılır daha önce güzel bir galeri hazırlamıştık.  Öreceğiniz şeritleri modelleri biraz kalın yaparak kışlık saç bandı modelleri örebilirsiniz. Saç bandı yapımına geçiyoruz. Hazırlayın iplerinizi. Evde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz bu proje ile.

Örgü Saç Bandı Yapılışı

Kolay örgü örneklerinden. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Çok değil yalnızca 2 saatte tamamlayacağınız bir proje. Ama benim gibi sürekli örgünün başından kalkıyorsanız örgü saç bandı yapımı süresi uzayabilir. Tığ ile örüyoruz. 2 renk ipliğe ve ipliklerimize uygun tığa ihtiyacımız olacak. Ayrıca goblen iğne ve makasa.

Saç Bandı Yapımı 8

80 + 2 zincir çekerek başlıyoruz. Yetiştin boyutları için 50 – 52 cm uzunluğunda bir zincir olması gerekiyor. 3. zincire batarak tüm ilmeklerin üzerine sık iğne yapıyoruz. Genişliği 5 – 6 cm ulaşıncaya kadar arka ilmeklere batarak sık iğne örmeye devam ediyoruz. Her sıranın sonunda aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz.

Saç Bandı Yapımı 1

Saç Bandı Yapımı 14

Saç Bandı Yapımı

Saç Bandı Yapımı 16

Saç Bandı Yapımı 10

Saç Bandı Yapımı 25

Saç Bandı Yapımı 19

Diğer rengimizden aynı şekilde bir şerit daha örüyoruz. Ve aşağıdaki adımları yaparak saç bandını tamamlıyoruz.

Saç bandımız bittiğine göre gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Saç Bandı Yapımı 5

Saç Bandı Yapımı 21

Saç Bandı Yapımı 23

Saç Bandı Yapımı 20

Saç Bandı Yapımı 22

Saç Bandı Yapımı 24

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1716519-vyazhem-modnuyu-povyazku-iz-ostatkov-pryazhi

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Saç Bandı Yapımı”
  1. Snhs dedi ki:

    Bidaha bisey atma

    1. Melek dedi ki:

      Biz birşey atmıyoruz Ahmet Bey. Eğer sitemizi beğendiyseniz otomatik olarak geliyordur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler