Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı

Güzel, kolay ve bir o kadar şık örgü saç bandı modeli yapımı ile buradayız. Örgüye yeni başlayanlar da kolayca yapabilirler. Biraz daha geniş örüp kış için kullanabilirsiniz. Aynı ölçülerde örüp bahar başladığında bahar aksesuarları olarak kullanabilirsiniz. Pirinç örgü modelinden yapılmış çok güzel bir örgü saç bandı yapılışı. Sizlere farklı şekillerde örgü saç bandı yapımından bahsetmiştik. Çok sevilen modelimiz kurdele modeli ile yapılmış olan tığ işi saç bandı yapımı. Kolayca  kızlarınız için kendiniz için yapabilirsiniz. Gemici düğümü ile yapılmış anlatımlı örgü saç bandı modelimizi unutmayalım. Kolay ve zarif bir model daha. Beğendiğiniz birçok gerek tığ işi örgü modeli olsun, gerek şiş örgü modeli olsun anlatımlı örgü modellerini saç bandı modellerine uyarlayabilirsiniz.

Şiş Örgü Saç Bandı Modeli Nasıl Yapılır?

Boyut olarak yetişkinler için 43 – 45 cm ölçülerinde örebilirsiniz. Bebek içinse 10 cm ölçülerinde örebilirsiniz. Model için dairesel şiş veya düz şiş kullanabilirsiniz. Evde kalan ipleriniz varsa onları değerlendirerek örebilirsiniz. Veya çevrenizde varsa Lanoso alpacana ip kullanabilirsiniz. Alacağınız ipin özellikleri % 35 yün, % 40 akrilik, % alpaka olarak tercih edebilirsiniz. 3.5 mm şiş kullanabilirsiniz. Şiş milimleri kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre değişir.

Saç bandını örmeye başlıyoruz. Şişe ilmekleri bu model için tek sayıda atmaya dikkat edin. 15 + 2 yani 17 ilmek atarak başlayalım. 1 kenar ilmeğimizi aldıktan sonra sıra sonuna kadar 1 ilmek düz , 1 ilmek ters olarak örelim. Arka sırada ise tam tersini yapıyoruz. Düz ilmekler üstüne ters , ters ilmekler üzerine düz örüyoruz. Modelin yapılışını videolu olarak görelim.

Pirinç Örgü Modeli Yapılışı Video

Örgünün uzunluğunu bebeğimizin başını ölçü alarak örelim. Yeterli uzunluğa geldiğinde bitirelim.

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 15

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 2

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 3

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 4

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 5

Bitirdikten sonra iki ucu arka kısmından dikelim.

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 6

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 7

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 8

Şimdi orta kısmına fiyonk yapma zamanı. Diktiğimiz yerden ipi büzdülerim. Az öne ördüğümüz gibi 7 ilmek ile başlayıp küçük bir parça örelim ve büzdürdüğümüz kısma dikelim.

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 9

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 10

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 11

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 12

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 13

Çok güzel görünüyor. Kolay ve şık.

Videolu, Örgü Saç Bandı Yapımı 14

Kaynak : http://crazyhands.net/seed-stitch-knitted-headband/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler