Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kalp Motif Yapımı

Bebek battaniyesi, kırlent modelleri, hırka modelleri, yelek modelleri ve şapka modelleri gibi birçok örgüde kullanabilirsiniz. Örgü eldiven yapımında kullanabilirsiniz. Bildiğimiz çok kullandığımız motife kalp desenini veriyoruz. Örgü kalp motif yapımı hanım dilendi bey beğendi motifinden oluşuyor. 2 rengi aynı anda örüyor ve kalp şekli veriyoruz. Kalp motifli birçok örgümüz var. Burada hepsine değinemeyeceğiz maalesef. Siz hepsine ana sayfadan arama butonundan ulaşabilirsiniz. Örgü modelleri kalp motif yapılışı battaniye olarak yapabileceğiniz bir model. Kalp motifi nasıl örülür popcornlu güzel bir paylaşımımız olmuştu. Kıyafetler dikip üzerine dikebilirsiniz. Hazır olarak aldığınız düz bir elbiseye örüp dikebilirsiniz. Çok güzel bir proje. Tığ ile kolay kalp yapımı ise az sonra paylaşacağımız modeli ile benzer şekilde yapılıyor. Hadi şimdi örgü alp motif yapımına geçelim.

Örgüde Kalp Deseni Nasıl Yapılır?

Kalp desenimizi örmek oldukça kolay. Ve kullanım alanı oldukça fazla. Aynı motifle örülmüş güzel bir şapka örneği de paylaşacağız sizlerle. Şapkanın ve motifin nasıl yapıldığını videoda detaylı bir şekilde bulabileceksiniz. Örgü kalp motif yapımı zaten bildiğimiz bir örnekten oluşuyor. Yabancı bir video ama ellerini takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Şimdi motifin yapılışını resimli olarak görelim.

Örgü Kalp Motif Yapımı 1

4 turda motifimiz tamamlıyoruz. İstediğiniz renklerle örebilirsiniz. Bebek battaniyesi veya şık bir bebek yeleğinde de kullanılabilir motif. Hadi şimdi şapkada nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Kalp Motif Yapımı 2

Örgü Kalp Motif Yapımı

Şapkamızı da gördük. Dilerseniz şapkanın alt kısmında tığ işi lastik kullanabilirsiniz. Bence o şekilde daha güzel durur. Hadi şimdi videolu yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://www.ahuyamacrochet.com/2017/01/gorro-de-corazones-crochet.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler