Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür?

Şiş örgü modelleri ile örülmüş kolay bir şapka yapılışı hazırladık. Kolay spiral şapka nasıl örülür hem yetişkinler için hem de çocuklar için olan tarifi ikisini bir arada hazırladık. Kendine ve çocuklarına bere modelleri örmek isteyenler için süper bir örnek. Haraşo örgü ve düz örgü ile yapılan bir örnek. Bebek şapka modelleri için ip seçeneği oldukça fazla. Bebek örgülerinde ben genelde bebe yünleri kullanıyorum. Pamuklu ipler kullanıyorum. Sizde ip seçimlerinizi anti bakteriyel, pamuklu, çocuklara zarar vermeyecek iplerden yana kullanabilirsiniz. El örgüsü bere için birazdan adımlara başlayacağız. Erkek çocukları için kız çocukları için yetişkin kadınlar için örebilirsiniz. Genç kızlar için örebilirsiniz. Kürk ponponlarla, iple yaptığınız ponponlarla şapkayı tamamlayabilirsiniz.

Spiral Şapka Yapılışı

Şapka için istediğiniz ipi kullanabilirsiniz. Rahat örmek için misinali şişler seçebilirsiniz. Ben onlara alıştığım için diğer şişle örmek zor geliyor. Uçları çok takılıyor. Çok basit bir örnek. Çocuklarınız için kendiniz için hemen örebilirsiniz. Kısa sürede tamamlayacağınız örgü şapka modellerinden. Şiş ile bebek beresi yapımı olarak da örebilirsiniz. Kolay spiral şapka nasıl örülür başlıyoruz. Önce çocuk için olanı görelim.

Şişe 5 ilmek atarak başlıyoruz. Ters örgü örüyoruz. Kenar kısımlardan artırma yaparak 2. turda ilmek sayımızı artırıyoruz. Ön kısımda 2 sıra ters örüyoruz. 2 sıra düz örüyoruz. Kenarlardan artırma yaparak örgüyü örmeye devam ediyoruz.

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 8

14 sıra ters olana kadar artırmalar devam ediyor. Sonra 2 sıra düzümüzü ördükten sonra bu kez kenardan 2 ilmeği birlikte örerek eksiltmeye başlıyoruz. 5 ilmek kalana kadar.

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 9

Örgümüz yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi ise ikiye katlayıp dikiyoruz. Tepe kısmından ilmekleri toplayıp büzdürüyoruz.

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 11

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 10

Şapka hazır.

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 13

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 12

Şimdi yetişkin için olan modeli inceleyelim. 4 ilmek ile başlıyoruz. Aynı teknikle örüyoruz.

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 2

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür?

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 1

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 4

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 3

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 7

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 5

Kolay Spiral Şapka Nasıl Örülür? 6

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/golovnye_ubory_dlja_vzroslykh_spicami/3314-teplaya-shapka-poperechnoy-rezinkoy-spicami-na-zimu.html

https://www.homyak55.ru/blog/golovnye_ubory_dlja_vzroslykh_spicami/2872-modnaya-shapka-spicami-po-diagonali.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler