Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Bere Modelleri Yapılışı

Notalı, kulaklı çok hoş bir bere modelleri yapılışı var sırada. Çocuk bere modelleri yapılışını çok seveceksiniz. Erkek ve kız çocuklarınız için kolaylıkla örebilirsiniz. Bere modellerinden çocuklar için, yetişkinler için olan modellere değiniyoruz. En güzel ve ilk defa bizde göreceğiniz modellere değiniyoruz. Birazdan paylaşacağımız notalı bere ve örgü boyunluk modelleri takım bir model. Ve harika. Sayıları ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Bebek şapka modelleri olarak da örebilirsiniz. El örgüsü bere için tığ işi teknikleri kullanıyoruz. Ve güzel bir boyunlukla bereyi tamamlıyoruz. Şapka ve boyunluk için aynı sayıları kullanıp üzerine dilediğiniz örgü aplike modelleri ile çalışmalar yapabilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği figürlerle süslemeler yapabilirsiniz. Tığ işi motif örnekleri ile çalışmalar yapabilirsiniz. Çocuk bere modelleri yapılışı detaylarına geçelim.

Notalı Şapka Nasıl Örülür?

Şapka ve boyunluk takım olarak bir arada. Çok güzel duruyor. Gri ve pembenin uyumu harika olmuş. Aynı şekilde gri – sarı, gri – mavi de çok güzel oluyor uyum olarak. Dilediğiniz renklerle notalı kulaklı şapkayı örebilirsiniz. 2 5 mm tığ ile uygun olan ipleri kullanarak çocuk bere modelleri yapılışını örebilirsiniz. Bu güzel şapka için aşağıdaki iplerden kullanılmış. Kalınlıklarına göz atabilirsiniz.

Çocuk Bere Modelleri Yapılışı 1

Şapkanın en uç kenarı için aşağıdaki tekniği kullanıyoruz.

Çocuk Bere Modelleri Yapılışı 2

Şapka için sihirli halka içine 12 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 24 trabzana çıkıyoruz. Bu şeklide 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır şeklinde 8 ör 1 artıra kadar ilerliyoruz. Ve 120 trabzan oluyor. 8 tur hiç artırma yapmadan örüyoruz. 4 turda aynı sayıda sık iğne örüyoruz. Ve yukarıda attığımız fıstıklı kenar modelini örüp şapkayı bitiriyoruz.

Notalar için pembe renkli ip ile sihirli halka içine 12 sık iğne yapıyoruz. Sonraki turda her ilmeğe 2 kez batıyoruz. Bitiş kısmından 30 zincir çekip zincirler üzerine aşağıdaki şekli vererek sık iğneler yapıyoruz. Zincirin her iki tarafına da. Uç kısma gelince yine zincir çekip halka oluşturup içine 12 sık iğne yapıyoruz. Sonraki turda her ilmeğe 2 kez batıyoruz.

Bu şekilde zor gelirse 30 zincir çekip notanın sap kısmını ayrı örebilir. Sonra halkaları ayrı örüp dikebilirsiniz.

Çocuk Bere Modelleri Yapılışı 3

Kulaklık için sihirli halka içine 12 sık iğne yapıyoruz. Sonraki turda her ilmeğe 2 kez batıyoruz 24, sonraki turda tekrar her ilmeğe 2 kez batıyoruz 48 sık iğne oluyor. 5 tur 48 sık iğne olarak örüyoruz. Doldurup aynı oranda azaltmalara başlıyoruz. İki kulaklık arasına yeterli uzunlukta zincir çekiyoruz. Ve üzerine 3 -4 tur sık iğne yapıyoruz.

Çocuk Bere Modelleri Yapılışı 4

Boyunluk için 80 zincir çekilmiş. Halka oluşturulmuş. Tığ işi lastik örülmüş. 10 tur trabzan örüldükten sonra tekrar lastik ile bitirilmiş.

Çocuk Bere Modelleri Yapılışı

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler