Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Bere

El örgüsü bere tarifi hazırladık. Burgu örgü modeli ve top fıstık örgü modelinden oluşan harika bir şapka. Aynı renkle örgü atkı modelleri örüp takım olarak kullanabilirsiniz. Boyunluk modelleri örebilirsiniz. Şapkayı bitirdiğimizde tepe kısmına ponpon yapıp kullanabilirsiniz. En çok yaptığımız süsleme çeşitlerinden. Bere modelleri için birçok tarifimiz var. Yeni modellerden biri dantelli şapka modeli. Dantelli şapka nasıl örülür önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Bebek şapka modelleri de örebilirsiniz. Harika tarifler var. Hepsini inceleyip beğendiğiniz modelleri eşinize, kardeşlerinize, kendinize, çocuklarınıza, sevdiklerinize örebilirsiniz. Harika modelleri satmak için de örebilirsiniz. El emeği göz nuru örgüleri satıp aile bütçesine katkıda bulunan birçok takipçimiz var. Onlar ve herkes için yepyeni modellerin yapılışını hazırlamaya devam ediyoruz. El örgüsü bere harika bir örnek ve yapılışına geçelim.

Bere Yapılışları

El örgüsü bere yapılışının lastik kısmı için 5 mm modelli kısım için 7 mm şiş kullanılmış. Bu ölçülere uyan ipler kullanabilirsiniz. Top fıstık ve burgu örneğini sizlere videolu olarak hazırladık. Şapka yapılışında ve birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. El örgüsü bere yapılışının şemasını da sizlere paylaşacağız. Küçük burgular için 4 ilmeği kullanıyoruz.  2 – 2 değişiklik yapıyoruz. Diğer burgu için 6 ilmekle yapıyoruz. 3 – 3 ilmek değişikliği yapıyoruz. 6 ilmekle burgu yaparken yanlara top fıstığı ekliyoruz. Şemadaki siyah noktalı kısımlara top fıstığı yapıyoruz.

Şimdi el örgüsü bere yapılışını şemasını inceleyelim.

El Örgüsü Bere 2

Şemadan sonra şimdi burgu yapılışını ve top fıstık yapılışını videolu olarak izleyelim.

 

Bu iki örneği istediğiniz örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Şimdi şapkanın yapılışını tamamlandığında nasıl durduğuna bakalım.

El Örgüsü Bere 1

El Örgüsü Bere

El Örgüsü Bere 8

El Örgüsü Bere 4

El Örgüsü Bere 3

El Örgüsü Bere 5

El Örgüsü Bere 6

El Örgüsü Bere 7

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1984

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler