Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şapka Yapımı

Sizlere örgü şapka modelleri ve yapılışlarında fikir verecek çok güzel bir model hazırladık. Sizlere teknik olarak nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Ayrıntılı yapılışı yok. Ama örgü severler için yeni bere modelleri arayanlar için fikir verecektir örgülerinde. Örgü üzerinde çok şık örgü gül modelleri var. Daha önce detaylı bir şekilde şiş örgü gül nasıl yapılır videolu olarak bahsetmiştik. Yine örgü süsleme modellerinden farklı çiçekler veya farklı örgülerde kullanabilirsiniz. Yeni örgü modellerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Nette gezinirken gördüğüm ve çok beğendiğim bir şapka modeli vardı. Kız çocukları için erkek çocukları için uygun bir model. Yapılışı ücretli olarak satılıyordu. Bende fotoğrafına bakarak örmeye çalıştım. Ve örmek isteyenler için videolu olarak yapılışını paylaşmaya çalıştım. Bu modeli şişle baykuş çocuk beresi yapımından ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelimize geçelim.

Bayan Bere Modelleri ve Yapılışı

Sayılarını daha küçük başlayarak bebek şapka örgü modeli olarak da yapabilirsiniz. İlmek sayılarını istediğiniz gibi ayarlayarak her yaşa uygun olarak örebilirsiniz. Yapılışı kolay bir model. Zorlanmadan örebilirsiniz. Şiş olarak model için 2 ve 4 mm şiş kullanılmış. Arzuya göre misinalı şiş kullanabilirsiniz. Şapkayı tepe kısmından başlayarak resimdeki gibi olacak şekilde örmeye başlıyoruz.

Örgü Şapka Yapımı 3

Örgü Şapka Yapımı 4

Şapka bu şekilde kalıyor. Bitirmiyoruz. Resimdeki gibi şişe 20 ilmek atıyoruz. Yan kısımlarından ilmek alarak tüm çevreyi örüyoruz.

Örgü Şapka Yapımı 5

Örgü Şapka Yapımı 6

Dikerek örgünün yan kısmını birleştiriyoruz. Ve kenarda ördüğümüz kısmı 5 – 6 cm fazla örüyoruz.

Örgü Şapka Yapımı 7

Örgü Şapka Yapımı 8

Bu kısma düğme dikip bitiriyoruz.

Örgü Şapka Yapımı 9

Örgü Şapka Yapımı 10

Sıra geldi süslemeye.

Örgü Şapka Yapımı 14

Örgü Şapka Yapımı 15

Örgü Şapka Yapımı 16

Örgü Şapka Yapımı 17

Ve şapka hazır. Muhteşem oldu.

Örgü Şapka Yapımı 11

Örgü Şapka Yapımı 12

Örgü Şapka Yapımı 2

Örgü Şapka Yapımı 1

Örgü Şapka Yapımı

Örgü Şapka Yapımı 18

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/natali_vasilyeva/post359954966/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler