Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bucket Şapka Yapımı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün örgü yazlık şapka yapılışı anlatımı var. Tığ işi bucket örgü şapka yapımı. Adım adım yazlık örgü modellerinin nasıl örüldüğünü öğreneceğiz. Daha sonra pamuklu iplerle sevdiğimiz renklerle tur sayılarını ayarlayarak büyük küçük herkes için şapkamızı öreceğiz. Tığ işi bucket şapka yapımına geçmeden önce daha önce ördüğümüz yazlık şapkalara değinelim. Daha çok yazlık şapkalarda kağıt ipleri kullanıyoruz. Kağıt ip şapka modelleri yaz için ideal. Ama bugün bizler kağıt iple ördüğümüz şapkalardan bahsetmeyeceğiz. Pamuklu iplerle ördüklerimizden bahsedeceğiz. Kağıt iple örülenlere ana sayfadan arama kısmından ulaşabilirsiniz.

Yazlık şapkalarda pamuklu, keten, merserize gibi ipler kullanıyoruz. Beyaz ve açık renk ipleri tercih ediyoruz. Mesela kolay ajurlu şapka yapılışı anlatımlı model su taşı örneğiyle örülmüş harika bir model. Tığ işi örgü yazlık şapka yapılışı kız çocuklarına çok yakışacak. Tur sayısını artırarak daha büyük örebilirsiniz. Yazlık örgü şapka yapımı için anlatıma geçiyoruz.

Yazlık Bucket Şapka Nasıl Örülür?

Pembeler, sarılar, yeşiller, beyazlar… İstediğiniz renklerle çok güzel şapkalar örebilirsiniz. Bugün hoşunuza gidecek büyük küçük herkes için örmek isteyeceğiniz bir şapka anlatımı hazırladık. Sık iğneler ve örnekli modellerle şapkamızı örüyoruz. Tepe başlangıç kısmının tur sayısını artırdığınızda daha büyük şapkalar elde edebilirsiniz.

Şimdi şapkamıza yakından bakalım.

Tığ İşi Bucket Şapka Yapımı

Tığ İşi Bucket Şapka Yapımı 1

Tığ İşi Bucket Şapka Yapımı 2

Tığ İşi Bucket Şapka Yapımı 4

Tığ İşi Bucket Şapka Yapımı 7

Tığ İşi Bucket Şapka Yapımı 5

Tığ İşi Bucket Şapka Yapımı 6

Çok güzel görünüyor. Son olarak videoya geçelim ve tığ işi bucket şapka yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

 

kaynak : https://www.etsy.com/listing/1438168795

https://www.etsy.com/listing/1438172039/suzette-mini-me-summer-brimmed-hat?

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler