Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kapşon Şapka Yapılışı

Yepyeni bir model. Örgü kapşon şapka yapılışını her yaş için örebilirsiniz. Tarifini sizlere videolu olarak hazırladık.  Çok beğeneceğiniz, çok seveceğiniz bir model. Hem boyunluk modelleri olarak kullanabilir hemde şapka modelleri olarak kullanabilirsiniz. Bere modellerinden sizlere yeni örnekleri hazırlamayı, anlatımlarını paylaşmayı çok seviyoruz. İstiyoruz ki bizde hep ilk defa göreceğiniz örgü modelleri olsun. Saç örgülü şapka yapılışı bildiğimiz bir örnek. Saç örgüsünü biliyoruz. Üçlü saç örgüsünden şık bir bere tarifi örüyoruz. Saç örgüsünü dilediğiniz tüm örgülerde kullanabilirsiniz. Hırka modellerinde de çok güzel duruyor. Şapkalı boyunluk yapılışı da yeni bir model. Erkek çocukları için, kız çocukları için örebilirsiniz. Kendiniz için örebilirsiniz. Kullanışlı bir örnek. Dilerseniz şapkanın yapılışına kısaca değinelim ve videolu tarifine geçelim.

Örgü Şapka Yapılışı

Örgü kapşon şapka yapılışı için Alize lanagold ve 4 mm şiş kullanabilirsiniz. Ve şişimize 134 ilmek atarak başlayalım. +1 ilmek daha atıyoruz. Yani 135 ilmek. 1 ilmeği dairesel örgü yapmak için kullanacağız. Daha sonra 2 düz 2 ters olarak lastik öreceğiz. Lastiği örerken bir eğim veriyoruz. Videoyu takip ederseniz bu eğimin nasıl yapıldığı anlaşılıyor.

Video yabancı ama takip edildiğinde rahatlıkla örülebiliyor. Yukarıda kısaca nasıl örüldüğünden bahsettik. Dilerseniz ellerini takip ederek örebilirsiniz. Youtubenin alt yazı programı ile de videoyu izleyebilirsiniz. Göründüğü kadar zor bir model değil. Dikkat etmeniz gereken yerler kesme ve artırma yerleri. Düz örgü ve ters örgüden oluşuyor.

Örgü Kapşon Şapka Yapılışı

Şapkanın bittiğinde nasıl durduğunu gördük. Şimdi baştan sona nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler