Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Örgü Bere Yapılışı

Lif modellerinde çok kullandığımız örnek ile harika bere modelleri örüyoruz. Angora iplerle harika duran modeli ponponlarla, kürklerle tamamlayabilirsiniz. İstediğiniz renklerle çalışabilirsiniz. Her renk angora iplerle şapka harika duruyor. Yıldız örgü bere yapılışını sizlere Türkçe videolu olarak hazırladık. Lif örnekleri örenler videoyu takip ederek çok rahat bir şekilde şapkayı örebilirler. Kendinize, genç kızlarınıza tığ işi şapka modellerinden keyifle örebilirsiniz. Simli angora ipleri, pullu angora ipleri var. Pratik bere yapımı için o ipleri de kullanabilirsiniz. Mimuu.comda daha çok anlatımlı örgü modellerimiz var. Şimdi sıra yıldız örgü bere yapılışında.

Yıldız Bere Nasıl Örülür?

1 tane iple harika bir bere örüyoruz. Yıldız örgü bere yapılışına kısaca değinelim. Ardından bu modelle örülmüş örnekleri inceleyelim. Ve sonrasında yıldız örgü bere yapılışının videosunu izleyelim. Şapkamız için 1 adet Alize Angora Gold İp, 4 numara 2.5 mm. tığ, ponpon, makas yeterli olacak.

Yıldız Örgü Bere Yapılışı 22

Yıldız Örgü Bere Yapılışı 23

Yıldı örgü tekniği ile dikişsiz ve çok kısa surede örüp kullanabileceğiniz her yasa göre rahatlıkla örebileceğiniz zor olmayan bir bere modelidir. İp tercihi ve rengi sizin seçiminize kalmıştır. Şapkamızı 30 fıstık olarak ördük. Yaş grubuna göre fıstık sayıları farklılık gösteriyor. Yetişkinler için hazırladığımız şapkamızı 30 fıstık olarak başlayıp sıramızı birleştiriyoruz. İlk sıramıza sıra başında eksiltme işlemi ile başlıyoruz iki fıstık yapıp kapatarak. Sıra sonunda tek fıstık kalana kadar aradaki ilmekleri 3 lü fıstıklar yapıp kapatarak örüyoruz. Liflerde oldukça fazla kullandığımız yıldız örgü tekniğini kullanıyoruz. Tek farklılık şapkadaki fıstıkları biraz daha uzun örmemiz. Daha yumuşak ve puf puf duran fıstıklar ve şapka elde etmek için. Sıra sonundaki tek fıstıkta 3 fıstığı tığımıza topladıktan sonra sıra başında eksiltme işlemiyle başladığımız fıstıkların arasından fıstık yapıp tığımızdaki dört fıstığı kapatıyoruz. Böylelikle yıldız örgümüzde sıra birleşiminde şekil bozukluğu olmuyor. Her sırada sıra başında ve sıra sonunda aynı işlemi yapıyoruz. 12 sıra bu şekilde ördükten sonra 3 sırada eksiltme işlemi yaparak şapkamızı daraltıyoruz. İlk eksiltme sıramızda sıra başına eksiltme yaparak başladıktan sonra 3 lü fıstık olarak değil dörtlü fıstık olarak kapatıyoruz fıstıkları ve arada 3 kez 3 lü fıstık yapıyoruz. Sıramızı bu şekilde tamamladıktan sonra 2 sırada da aradaki 3 lü fıstıklar 2. eksiltme sırasında 2 fıstık son eksiltme sırasında tek üçlü fıstık olarak devam ediyor. Son sırada da sadece fıstıkları toplayarak kapatıp ponponu sabitliyoruz.

Kaynak : https://www.instagram.com/irinasha_knitt/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler