Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantelli Şapka Nasıl Örülür?

Harika bir şapka tarifi daha hazırladık. Yeni bir takım daha geliyor. Önce şapka modellerinin yapılışı var. Daha sonra boyunluk tarifi gelecek. Dantelli şapka nasıl örülür detayları sizlerle paylaşacağız. Beğendiğiniz dantel örneklerini uyarlayarak örgü modelleri ve yapılışlarında kullanabilirsiniz. Birleştirerek yepyeni bir tasarım oluşturabilirsiniz. Tıpkı birazdan paylaşacağımız model gibi. Değişik ve yepyeni bir örnek. Her yaş için uygulayabilirsiniz. Bebek şapka modelleri olarak da uyarlayıp örebilirsiniz. Yün ve dantel ipini birlikte kullanarak örüyoruz şapkamızı. Modeldeki örneği de kullanabilirsiniz. Sizlere bir fikir verebilir ve farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Dantelin şemasını farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Bir bebek battaniyesi üzerinde kullanabilirsiniz mesela. Şal modellerinde kullanabilirsiniz. Havlu kenarı modelleri olarak kullanabilirsiniz. Dantelli şapka nasıl örülür detaylara geçiyoruz. Hazır mısınız?

Kadın Örgü Bere Modelleri Anlatımlı

Şapkanın dantel kısmı çok güzel ve ayrı bir hava katıyor. Diğer kısımlar klasik şekilde örülüyor. Şapkayı güzelleştiren dantel kısmı. Şapkayı püskül ve ponpon takmayabilirsiniz. İsteğe bağlı. Şapkayı önce dairesel şekilde örüyoruz. Daha sonra ön kısmını örmeye devam ediyoruz. Bu kısma dantel yerleştireceğiz.

Şapkaya sihirli halka içine 12 tekli trabzan yaparak başlıyoruz. 2. turda her ilmeğe 2 kez batarak 24 tekli trabzan örüyoruz. 3. turda 1 ör 1 artır ile devam ederek 36 tekli trabzan yapıyoruz. Daha sonra sırasıyla 2 ör 1 artır, 3 ör 1 artır, 4 ör 1 artır, 5 ör 1 artır, olarak örüyor toplamda 84 tekli trabzanımız olacak.

1 tur hiç artırma yapmadan trabzan öreceğiz. Sonra tekrar 1 tur 84 tekli trabzan yapacağız. Şimdi 8 tur boyunca trabzan ve tekli trazan turları olarak sırası ile örelim. Bu kısımları ördükten sonra 4 ör 1 azalt sık iğne ile yapıyoruz. 70 sık iğne oluyor.  1 tur 70 sık iğne olarak örüyoruz. Şimdi arka ilmeklere batarak 4 ör 1 azalt yapıyoruz trabzan olarak. 61 trabzan oluyor. 7 tur 61 trabzan olarak örelim.

Şimdi dantelli kısmı örmeye başlıyoruz. İşte dantelimizin şeması.

Dantelli Şapka Nasıl Örülür? 1

Arka ilmekleri örerek yaptığımız kısmın ön ilmeklerine ipimizi sabitliyoruz. 61 sık iğne yapıyoruz. Parça örüyoruz. Bu kısma danteli dikiyoruz. Ayrıntılara kaynak kısmındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dantelli Şapka Nasıl Örülür? 2

Dantelli Şapka Nasıl Örülür?

Dantelli Şapka Nasıl Örülür? 3

Dantelli Şapka Nasıl Örülür? 4

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/snow-drops-hat/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler