Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Örgü Şapka Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden kiraz çiçeği renginde yazlık örgü şapka yapımı hazırladık. Makrome ipleriyle örülmüş kolay şapkayı çok seveceksiniz. Hemen iplerinizi hazırlayıp örmeye başlayacaksınız. Makrome ipleriyle aynı kalınlıkta uyumlu birçok renk kullanabilirsiniz. Farklı kalınlıkta ipler kullanıldığında şapkanın boyutları değişecektir. Bunu unutmayalım. Şapkada ölçü almak için daha önce çocuk şapka ölçüsü nasıl alınır bahsetmiştik. Aynı teknikle büyükler içinde alabilirsiniz. Kendinize örüyorsanız örgü şapka modellerini ölçerek ilerlemek daha doğru olacaktır. Paylaştığımız modeller arasında kağıt ipten yazlık şapka yapımı var. Kağıt ipten şapka modellerini yazın çok kullanıyoruz. Kağıt ipten şapka nasıl örülür detaylarıyla paylaşmıştık. Koton ipler de kullanabilirsiniz. Az sonra makrome ipiyle paylaşacağımız modeli 2 -3 kat yaparak kağıt iplerle de örebilirsiniz. Kağıt ip örgü şapka modelleri ve yapılışı yazın sizi sıcak günlerden koruyacak.

Yazlık Şapka Nasıl Örülür?

Tepe kısmında çiçeği, kenarında yapraklarıyla çok hoş bir model. Tur sayıları ayarlanarak büyük küçük herkese örülebilir. Makrome şapka yapımı makrome ip yerine aynı kalınlıkta koton ipler de kullanılabilir. Yazlık örgü şapka yapımı örneği için ip seçeneği renk seçeneği oldukça fazla. İp fiyatları da değişken. Kesenize uygun beğendiğiniz iplerle en güzel şapkaları örebilirsiniz.

Yazlık Örgü Şapka Yapımı

Şapka bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel görünüyor. Rengi de harika. İster kenarında çiçekleriyle ister sade şekilde örebilirsiniz. Dantel şeritlerde kullanabilirsiniz. Şimdi yazlık örgü şapka yapımı detaylarını izleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler