Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İpten Şapka Nasıl Örülür?

Kağıt ip şapka modellerine bir yeni tarif daha ekliyoruz. Çok güzel bir şapka. Aynı modeli pamuklu iplerle de örebilirsiniz. Farklı renklerde kağıt iplerle de. Yeni modelin tarifine geçmeden daha önce paylaştığımız kağıt ip şapka tariflerine değinelim. Kağıt ip örgü şapka modelleri ve yapılışları içinde 9 tarifin bulunduğu bir yazı. Rafya ipten yazlık şapka yapımı ise çok güzel bir model. Kağıt iple de harika durur. Kenarı dantelli örgü şapka da çok beğeneceğiniz modellerden. Gelelim şimdi yeni modelimize. Hazırlayın ipleri tığları kağıt ipten şapka nasıl örülür detayları hazırlıyoruz.

Kağıt İp şapka Örnekleri

Kağıt iple harika bir şapka örüyoruz. Kağıt ipten şapka nasıl örülür, hangi malzemeler kullanılır hemen başlayalım. 1 çile kağıt ip. Yaklaşık 300 gr kadar. 3 numara tığ, süslemek için çiçekler, makas. Ve kısaca yapılışına değinelim ve hemen videolara geçelim.

Şapkamıza üst kısımdan sihirli halka içine 8 sık iğne ile başlıyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde ilmek kaydırma yöntemiyle sıramızı tamamlıyoruz ve bir üst sırada her bir sık iğnenin içine artırma işlemi yapıyoruz. 3 sıra artırma işlemi yapmış olduğumuz şapkamızın üst kısmında 1 sıra hiç artırma işlemi yapmadan her bir sık iğnenin içine sık iğne yaparak ilerliyoruz. Bu şekilde 3 sırada artırma işlemi yaparken 1 sırada hiç bir işlem yapmadan örüyoruz. 11 tek bir çift olana kadar bu işlemi tekrar edip bu sayıda şapkamıza çukurluk veriyoruz. Aynı sayıda her ilmeğe sık iğne yaparak başlamış olduğumuz yerden itibaren toplam 34 sıra örüyoruz. Eğer siz daha küçük veya daha büyük şapkalar örmek isterseniz şapkanın üst kısmında artırma sıra sayısını değiştirerek istediğiniz yasa uygun şapkalar örebilirsiniz. Şapkamızı 34 sıra ördükten sonra uç kısımı için yelpaze modeli uyguluyoruz ve en son sırada kenar uygulaması olarak ters sık iğne uygulaması yaparak şapkamızı tamamlıyoruz.

Kağıt İpten Şapka Nasıl Örülür?

Kağıt İpten Şapka Nasıl Örülür? 1

Tepe kısmını sık iğneli olarak örebilirsiniz. Tamamen örnekli olarak da çalışabilirsiniz. Tıpkı videoda olduğu gibi.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler