Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Motifli Atkı Modeli Yapımı

Atkı modeli, şal modeli, battaniye modeli, kırlent modeli olarak yapacağınız güzel bir proje. Çok güzel ,zarif çıtır çıtır bir motif. Yapılışı , ekleme şekli sizlere şemalı olarak vereceğiz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Daha öncelerde bu motifi sosyal medya üzerinden görmüştüm. Ve yapılışını bulamamıştım. Şimdi şans eseri karşıma çıktı ve sizinle paylaşmak istedim.

Çiçek Motifli Atkı Nasıl Yapılır?

Renkli kısımlar için evde kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Ana renk için krem rengi , beyaz renk ipler kullanabilirsiniz. Daha önce bu güzel modelimizden şapka yapımını göstermiştik. Ayrıntılı bir şekilde orada nasıl yapıldığı yazıyor. Şapka modeline de çok yakışıyor. Motifli örgü şapka yapılışından tarifin ayrıntılı kısmına ulaşabilirsiniz. İstediğiniz genişlikte ve istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Atkı modellerini kimi geniş sever kimi dar. Ben tam ortası ne geniş ne dar sevenlerdenim. Geniş olması daha çok hoşuma gidiyor. Genişe yakın. Genelde şiş örgü modelleri ile başlıyorsanız 60 ilmek atarak 60 cm x 120 cm ebatlarında örüyorlar atkıları. Ama sizler kendi istediğinize, zevkinize göre istediğiniz renk ve ölçülerde ayarlayabilirsiniz.

Şimdi motifin yapılışını , eklenişini şemadan görelim. Aklınıza takılan, yapamadığınız her hangi bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Çiçek Motifli Atkı Modeli Yapımı 2

Bittiğinde gerçekten çok güzel oluyor.

Çiçek Motifli Atkı Modeli Yapımı

Kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/475903885603354333/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler