Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Simli İpten Kolay Atkı Yapılışı

Şiş örgü modellerinden yine bir haraşo örgü modeli örneği. Birçok örgüde kullanıyoruz. Örgü boyunluk modelleri, el örgü atkı modellerinde kullanacağımız bir örnek hazırladık. İstediğiniz renk düzeni ile yapabileceğiniz bir model. Araya simli ipler dışında farklı ipler de kullanabilirsiniz. Boyunluk nasıl örülür açıklamalı olarak hazırladık. İp özelliklerinden, ilmek sayılarından, şiş ölçülerinden bahsedeceğiz. Aynı ipler olmaza bile benzerleri ile sizde kendinize, kızlarınıza örebilirsiniz. Yine atkının ölçülerini istediğiniz genişlikte, boyda örebilirsiniz. Örgü atkı modelleri kadınlar için hazırladık. Renk değişikliği, ip değişikliği yaparak erkek örgü atkı modelleri olarak da örebilirsiniz. Videolu üçlü saç örgüsünden boyunluk ve şapka modeli yapılışı hazırlamıştık. Muhteşem bir model. Sizde kendinize, sevdiklerinize örebilirsiniz. Eğer hazırsanız simli ipten kolay atkı yapılışı detaylarına geçelim.

Atkı Örgü Anlatımlı

% 75 ipek % 25 simli iple örülmüş bir şal. Yünlü ipler kullanamayan, alerjisi olanlar keten ipler, pamuklu ipler, ipek ipler, bambu ipler kullanabilirler. Atkıda bambu iplik ve ipek simli ip karıştırılarak örülmüş. 3 mm şiş kullanılmış.

Simli İpten Kolay Atkı Yapılışı 9

Atkıyı uzunlamasına örüyoruz. İsterseniz kısa kenardan başlayarak da örebilirsiniz. 2 iplik karıştırılarak örülüyor atkı. Simli ip ve düz ip karıştırılarak. İlmekleri atarken karıştırmamak için şişe 50 ilmek olduktan sonra işaretleyici takabilirsiniz. Bu şekilde sayıyı unutsak bile yeniden kolayca sayabiliriz. Şişe 468 ilmek atarak başlıyoruz. Daha sonra önden düz arkadan düz olarak örüyoruz. İstediğimiz turda simli ipleri ekliyoruz. 45 cm olana kadar örmeye devam edelim. Modelde 2 turda 1 simli iplik eklenmiş.

Simli İpten Kolay Atkı Yapılışı

Simli İpten Kolay Atkı Yapılışı 2

Simli İpten Kolay Atkı Yapılışı 1

Simli İpten Kolay Atkı Yapılışı 4

Atkı çok güzel oldu. Aşağıda şişe ilmek nasıl atarız, düz örgü ve ters örgüyü nasıl öreriz videolu olarak göreceğiz. Atkıda sadece düz örgüyü kullanıyoruz. Ön sıradan da arka sıradan da düz örüyoruz.

Simli İpten Kolay Atkı Yapılışı 7

Simli İpten Kolay Atkı Yapılışı 6

Simli İpten Kolay Atkı Yapılışı 5

Kaynak : https://www.purlsoho.com/create/2019/11/11/mineral-wrap/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler