Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boyunluk Yapımı

Örgüye yeni başlayanlar, kolay boyunluk modelleri arayanlar için şık, zikzak ilerleyen ve örmesi kolay, keyifli bir örnek hazırladık. Boyunluk modellerinin en güzel örneklerini sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Beğenip örmek isteyenler için anlatımlarına da yer veriyoruz. Yine güzel boyunluk yapımı hazırladık. Çok kullandığımız örnekten boyunluk yapıyoruz. Bu örnek ile hırkalar, paspaslar, şallar, battaniyeler ördük. O modeller arasına boyunluk ekliyoruz. Ters V olarak ilerleyen bir örnek. Zikzak bebek battaniyesi örneklerinin bir parçası ile yapılmış bir model. Görünce örneği hemen anlayıp örmek isteyeceksiniz. Ve kısa bir sürede boyunluğu tamamlayacaksınız. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde kullanabilirsiniz. Batik, ebruli iplerle de örebilirsiniz. Boyunluk için delikli boyunluk modeli yapılışı örneğini de deneyebilirsiniz. Kolay ve şık duran bir model. Eşiniz için, oğlunuz için, babanız için erkek örgü boyunluk modeli ve yapılışında kullandığımız kılçık örneği ile örebilirsiniz.

Daha fazla örgü modelleri ve yapılışı için her zaman olduğu gibi mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdi gelelim Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz boyunluk yapımına.

Tığ İşi Boyunluk Nasıl Yapılır?

Boyunluk yapımı için kullandığımız örnek oldukça kolay. Birçok arkadaşımız bu örnek ile farklı örgüler örmüştür. Desen boyutlarını ayarlamak oldukça kolay. 8 ve katları olarak zincir sayılarını belirleyebilirsiniz. 60  ( 92) zincir çekerek başlayalım. 4. zincir üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Hiç zincir çekmeden 3. zincire atlayıp aynı yere 3 trabzan yapalım. Bu işlemi toplamda 7 tane 3lü grup olacak şekilde tekrar edelim.

Boyunluk Yapımı 27

Boyunluk Yapımı 28

Boyunluk Yapımı 29

Boyunluk Yapımı 30

Köşeye geldik. 3. zincire atlayarak aynı yere 3 trabazan, 2 zincir, 3 trabzan yapıyoruz.

Boyunluk Yapımı 31

Başta 7 tane 3lü trabzan grubu yapmıştık. Şimdi 7 tane daha yapalım.

Boyunluk Yapımı 32

Boyunluk Yapımı 33

Boyunluk Yapımı 34

2. tura geçip aynı işlemleri tekrar ediyoruz. Dönüyoruz. 3 zincir çekip ilk yuvaya ilmek kaydırma ile ile sabitliyoruz. 3 zincir çekip aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Boyunluk Yapımı 36

Boyunluk Yapımı 37

Boyunluk Yapımı 38

Boyunluk Yapımı 39

Boyunluk Yapımı 40

Boyunluk Yapımı 41

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar bu 2. turu tekrar ediyoruz. Sıra geldi eklemeye. Ekleme kısmı için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Boyunluğumuz bitti. Harika oldu.

Kaynak : http://everytrickonthehook.com/patterns-2/granny-golightly/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler