Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Şal Modelleri Örgü

Baklava dilimli tığ işi üçgen şal modelleri yapılışı hazırladık. Yeni şal modelleri örgü örneğinin tarifi şemalı olarak hazırladık. Şemadan takip ederken aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Örgü şal modellerinden herkesin severek ve kolayca örebileceği bir model. Ajurlu şal modeli yapılışı örgü boyunluk modelleri olarak da kullanabileceğiniz bir örnek. Her tarz iple örebilirsiniz. Tiftik iplerle, yünlü iplerle örebilirsiniz. Angora iplerle örebilirsiniz. Yünlü ve farklı ipleri birbiri ile karıştırarak örebilirsiniz. Ekose dokuma şal yapılışı olarak batik iplerle uyarlama yapabilirsiniz. Yeni şal modelleri örgü örneği simli iplerle de çok güzel duracaktır. Hadi yapılışına geçelim.

EL Örgüsü Şal Modelleri

Yeni şal modelleri örgü örneğinin şeması ile anlatıma başlayacağız. Kolay ve çok şık duran bir örnek. Üçgen kısımlarını püsküllerle süslediğimiz bir şal. Modeldeki şalın uzunluğu 170 cm, genişliği ise 65 cm civarında. Yumuşak ve sıcak tutacak bir şal. İp olarak tiftik seçilmiş. Siz beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz.

Yeni Şal Modelleri Örgü 7

Şalın şeması yukarıdaki gibi. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şemada noktalar zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Uzun çizgiler üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolamanız gerektiğini belirtiyor. Şal baklava köşelerinden artırılarak yapılıyor. Eksiltmeler de aynı şekilde yapılıyor. Şalımız bittiğinde gerdirme işlemi yapıyoruz. Şal gerdirme işlemi nasıl yapılır izleyelim.

Sıra geldi şalı örmeye ve ördüğümüzde nasıl durduğunu incelemeye. Yeni şal modelleri örgü örneği çok güzel duran ister şal, ister atkı boyunluk olarak kullanabileceğiniz bir model.

Yeni Şal Modelleri Örgü 1

Yeni Şal Modelleri Örgü 2

Yeni Şal Modelleri Örgü

Yeni Şal Modelleri Örgü 4

Yeni Şal Modelleri Örgü 3

Yeni Şal Modelleri Örgü 5

Yeni Şal Modelleri Örgü 6

Yeni Şal Modelleri Örgü 8

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/29344.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler