Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alize Angora Şal Modelleri

Şal modellerinden kolay ve şık bir model tarifi daha. Alize angora şal modelleri. Simli ip ile çok güzel duran bir örnek. Tabi tek renk iplerle de örebilirsiniz. Deniz kabuğu ve fıstık ile yapılan kolay bir örnek. Daha önce gri renk angora iplikle örmüştük. Ve kenar kısımlarına şalların vazgeçilmez kenar oyası püskülleri kullanmıştık. Sizde bu modelde şal modelleri örmek isterseniz kenarına püskül yapabilirsiniz. Düz zincir üzerine örneği kurarak yelek modellerinde ve lif modellerinde kullananlar da var. Sizde küçük bir parça ip ile deneyebilir daha sonra asıl örmek istediğiniz ipe geçip yelekte veya lifte kullanabilirsiniz. Son model şal modelleri için harika ipler var. Renk geçişli kek ipler, patik ipler, pullu ipler. Yine bu ipleri de tercih edebilirsiniz örgülerinizde. Simli iplerle simli şal modelleri örebilirsiniz. Başlayalım mı gelin şalı modeli yapılışına. Hazırlayın ip ve tığları başlıyoruz.

Örgü Şal Modelleri

Örneği çıkartırken alize angora gold simli bir iplik kullanmıştım. Ve 2.5 mm tığ. Daha ince tığlarla da örebilirsiniz. Yine birçok ip seçeneği var. Genelde şallarda angora ipler kullanıyoruz. Ama merserize ipler, pamuklu ipler veya akrilik karışımlı iplerle de harika duruyor şallar. Alize angora şal modelleri için siz sediğiniz ipleri kullanabilirsiniz.

Alize Angora Şal Modelleri 2

Alize Angora Şal Modelleri 1

Alize Angora Şal Modelleri

Alize Angora Şal Modelleri 3

Birkaç farklı renk uygulaması ile aynı örneğin nasıl örüldüğünü gördük. Yani ördüğümüzde nasıl durduğunu. İp rengi seçeneği oldukça fazla. Sizde beğendiğiniz renklerle örebilirsiniz. İşte alize angora şal modellerinin yapılışı. İyi seyirler.

Kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/360428776422159670/?lp=true

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler