Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı

Çok şık şal anlatımı hazırladık. Fıstıklı kenar oyalı şal yapılışı. Çeyizlik şal modelleri olarak örüp kullanacağımız muhteşem bir model. Birçok farklı renkle örülmüş örneklerine de göz atacağız. Alize iplerle, akrilik iplerle örebilirsiniz. İp çeşitliliği oldukça fazla. Beğendiğiniz ipleri kullanarak şalı örebilirsiniz. Örgü şal modellerini fıstıklarla örüyoruz. Daha sonra beğendiğimiz tığ işi kenar oyalarıyla, şal kenar modelleriyle son noktayı koyup tamamlayabiliriz. Düz şallar örüp güzel bir kenar örneği ile şalı bitirebiliriz. Şimdi fıstıklı kenar oyalı şal yapılışına geçmeden önce daha önce benzer şekilde ördüğümüz şallardan bahsedelim. Kenar oyalı modellerde paylaştığımız örgü boyunluk modelleri olmuştu. Boyunluk veya şal olarak örmek isteseniz anlatımına şiş örgü boyunluk modeli yapılışından ulaşabilirsiniz. Bir diğer modelimiz Zahra şal modeli yapılışı. Tek renk veya çok renk olarak örülmüş şallardan. Yapraklı baktüs şal yapımı yine çok beğeneceğiniz modellerden olacak. Hazırsanız yeni modele geçelim ve fıstıklı kenar oyalı şal yapılışını öğrenelim.

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Nasıl Örülür?

Birçok farklı renkle örülmüş örneklerini göreceğiz. Şal kısmı ile oya kısmını aynı renkle örebilirsiniz. Birbiri ile uyumlu renklerle veya zıt renklerle örebilirsiniz. Örnekleri incelediğinizde renk seçimlerinde kolayca karar verebiliriz. Puf puf fıstıklarla kenarına örülmüş oyayla çok şık bir model.

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 2

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 3

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 1

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 9

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 6

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 5

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 4

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 7

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 8

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 11

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 12

Fıstıklı Kenar Oyalı Şal Yapılışı 10

Çok şık duruyorlar değil mi. Üçgen örgü şal modelleri alt kısımdan başlayıp dışa doğru büyüyen şallardan. İp olarak orta kalınlıkta 5 mm kalınlığında ipten yaklaşık 50 gramlık iplerden 3,5 adet iplik kullanılmış. Tabi ip miktarı öreceğiniz şalın boyutlarına göre değişecektir. Kenar içinde kenar oyası içinde 50 gramlık iplerden 1,5 adet kullanılmış. Şalın boyutları 74 x 162cm. Şalın yapılışına kaynak kısmı linkinden de detaylara ulaşabilirsiniz. Son olarak videoya geçelim fıstıklı kenar oyalı şal yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/me.and.my.yarn/

http://www.meandmyyarn.me/index.php/2021/12/10/oak-of-life-shawl/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler