Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı

Tığ işi şal örneklerinden çok güzel , yepyeni bir modelin yapılışını hazırladık. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şalın yapılışını sizlere şemalı ve hemen altında ise anlatımını vereceğiz. Sizde evlerinizde zorlanmadan öreceksiniz. Çeyizlik şal modelleri arıyorsanız Derya Baykal tığ işi şal örnekleri yapılışını yapabilirsiniz. Çok güzel bir şal. Krem rengi ile bir ayrı duruyor. Açık renkli angora ipler tercih edebilirsiniz bu modelin yapılışında. Ebruli iplerle de güzel oluyor. Diğer güzel model ise gelin şalı nasıl yapılır olarak sizlerle videolu anlatımla paylaşmıştık. Çok şık ve herkes tarafından çok beğenilen bir şal. En yeni örgü modellerinin yapılışlarını vermeye devam ediyoruz. Daha fazla örneği sayfamızdan şal modellerinden ulaşabilirsiniz.

Şal Örgü Modelleri

Çok şık ve kolay bir şal. Yapılışına hemen geçebiliriz.

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım ve yanından devam ederek 2 tane tığa 1 kez  ip dolayarak trabzan, 1 tane tığa 2 kez ip dolayarak trabzan, 3 tane tığa 1 kez ip dolayarak trabzan yapalım.

2.tur : 3 zincir çekelim. Hemen yanına 1 kez ip dolayarak 1 trabzan yapalım. Devam ederek tığa 1 kez ip dolayarak 4 trabzan yapalım. Son trabzanla aynı yere tığa 2 kez ip dolayarak trabzan, tığa 1 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Yanından devam ederek tığa 1 kez ip dolayarak 3 trabzan yapalım. Ve son trabzanın üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım.

3.tur : 4 zincir çekelim. Aynı yere 2 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip 3. trabzan üzerine sık iğne ile batalım. 8 zincir çekip aynı yere tekrar batalım. 3 zincir çekelim ve 3. trabzan üzerine aynı yere 2 tane tığa bir kez ip dolayarak, 1 tane tığa 2 kez ip dolarak, 2 tane tığa 1 kez ip dolayarak trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 3. trabzan üzerine batalım. 8 zincir çekip aynı yere tekrar batalım. Tekrar 3 zincir çekelim. Ve 3. trabzan üzerine trabzan ile batalım. Yanına tığa 1 trabzan ve tığa 2 kez ip dolarak trabzan yapalım.

Şalın yapılışı bu şekilde. Hemen aşağıda sizlere şemasını vermek istiyorum. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz.

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı 5

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı 1

Ve şal bittiğinde şal gerdirme işlemi yapıyoruz.

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı 4

Ve artık şalımızı gönül rahatlığı ile kullanabiliriz.

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı 7

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı 2

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı 3

Tığ İşi Şal Modelleri Yapılışı 6

Kaynak : http://www.lookatwhatimade.net/crafts/yarn/crochet/free-crochet-patterns/banksia-shawl-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler